X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jolanta Fajkowska i Agnieszka Kunikowska zwyciężczyniami "Wielkiego Testu o Języku Polskim"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 15:50
Dziennikarki Programu I Polskiego Radia Jolanta Fajkowska i Agnieszka Kunikowska zwyciężyły w "Wielkim Teście o Języku Polskim", w którym musiały się wykazać znajomością prawideł ojczystego języka. Nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych przeznaczyły na Fundację "Piąta Pora Roku". 
Audio
  • Maria Ciesnik o przekazanej wygranej na Fundację (Cztery pory roku/Jedynka)
Jolanta Fajkowska i Agnieszka Kunikowska
Jolanta Fajkowska i Agnieszka Kunikowska Foto: TVP1

"Wielki Test o Języku Polskim" gości już od jakiegoś czas na antenie Programu I Telewizji Polskiej. W Wielkim Teście może sprawdzić, co powinien wiedzieć o ojczystej mowie, aby się nią poprawnie posługiwać i rozumieć innych ludzi używając korporacyjnego lub młodzieżowego slangu czy regionalnej gwary. Dowiadujemy się także, co w języku polskim sprawia najwięcej kłopotów cudzoziemcom i jak może zmieniać się znaczenie jednego zdania po przestawieniu np. znaków interpunkcji.

W studiu telewizyjnym jak zwykle pytania odpowiadali duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl. Program poprowadzili Maciej Kurzajewski i Sylwia Dekiert. 

Suma pieniędzy wygranej w konkursie wędruje na cel charytatywny. Zwyciężczynie przekazały środki na mieszczącą się w Kaliszu Fundację "Piąta Pora Roku", której jednym z piorytetów jest tworzenie warunków opieki zapewniającej spokojne i godne życie osobom starszym o różnym stopniu niepełnosprawności i ze schorzeniami wieku podeszłego. 

- To było dla nas wielkie zaskoczenie. Nie wiedzieliśmy, że w Polsce akurat my będziemy wyróżnieni i za to bardzo dziękujemy pani Joli i pani Agnieszce - mówiła Maria Cieśniak z Fundacji. 

TVP1/Jedynka/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak