Ostatni weekend ferii w Zakopanem z Programem 1 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 13:08
W najbliższą sobotę radiowa Jedynka po raz kolejny w tym sezonie zagości w Zakopanem, aby - tym razem ze studia plenerowego na Polanie Szymoszkowej - relacjonować finał VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów. Sława Bieńczycka, Marcin Kusy i Grzegorz Frątczak zapraszają do udziału w audycjach na żywo. To ostatnia okazja, aby na antenie podzielić się wrażeniami z zawodów, pozdrowić bliskich, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce lub wziąć udział we wspólnej zabawie – Program 1 kończy bowiem sezon zimowy w Zakopanem.   
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia Foto: mat. promocyjne

Sława Bieńczycka i Grzegorz Frątczak w audycji „Jedyne takie miejsce” (godz. 9.00-12.00) razem z Zofią Kiełpińską, naczelnikiem Wydziału Turystyki i Sportu będą relacjonować cieszący się rekordowym zainteresowaniem finał VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim, przypomną przebieg poszczególnych etapów Pucharu i zdradzą plany związane z kolejnymi sezonami. Paweł Zeiler wyjaśni, jak zapobiegać i zaradzić kontuzjom na stoku, a Leszek Behounek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem opowie o nadchodzących sportowych imprezach regionu. Ponadto włodarze miasta: Leszek Dorula, burmistrz Miasta Zakopane i Agnieszka Nowak-Gąsienica, zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, podsumują wydarzenia sezonu zimowego.

Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Lidia Rosińska-Podleśny, zastępca dyrektora ds. artystycznych Zakopiańskiego Centrum Kultury i Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane, opowiedzą, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się niebawem u podnóża Tatr, w tym m.in. Wiosna Kultury i Salon Marcowy. Małgorzata Wonuczka-Wnuk, koordynator Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór przybliży plany instytucji, z kolei Dawid Kluś, kierownik studyjnego Kina Miejsce zapowie nowości repertuarowe. Dziennikarze radiowej Jedynki wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiają też o planowanych zmianach w miejskiej infrastrukturze i projekcie innowacyjnego Centrum Komunikacyjnego. Słuchacze poznają zakopiańskie projekty społeczne oraz dowiedzą się czym jest Inkubator Inicjatyw – a wszystko przy dźwiękach góralskich skrzypiec!

Po południu Marcin Kusy zaprosi z Polany Szymoszkowej do „Muzycznej Jedynki” z udziałem słuchaczy (godz. 14.00-15.00). Audycją Jedynka pożegna się z zimowym Zakopanem, gdzie od 6 grudnia 2019 towarzyszyła we wszystkich najważniejszych wydarzeniach sezonu. Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia zapraszają do licznego udziału w audycjach, korzystania z fotobudki oraz innych atrakcji jakie przygotowali.

mat. prasowe 

Zobacz więcej na temat: Zakopane
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak