6. Rowerowy Bieg Piastów w Górach Izerskich

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 06:29
Prawie tysiąc zawodniczek i zawodników z całej Polski na liście startowej. Trzy dystanse: 20, 40 i 60 km. Wspaniałe trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. 6. Rowerowy Bieg Piastów, czyli ukoronowanie sportowego roku w Jakuszycach, już w tę sobotę (26.09)!
Rowerowy Bieg Piastów
Rowerowy Bieg PiastówFoto: mat. promocyjne

Prawie tysiąc miejsc startowych zostało zajętych w ciągu kilku tygodni, a potem organizatorzy ze stowarzyszenia Bieg Piastów otrzymywali jeszcze setki e-maili i telefonów z pytaniami o dodatkowe miejsca i listę rezerwową. Wymogi ochrony przyrody oraz bezpieczeństwa epidemicznego powodują, że nie ma mowy o zwiększeniu puli miejsc.

Jak mawia zawsze honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski, najważniejsze są trasy. I to właśnie trasy, jak i świetna atmosfera oraz dobra organizacja, przyciągają rowerzystów do Jakuszyc. Rewelacyjne trasy Rowerowej Krainy w Górach Izerskich, urozmaicone pod względem nawierzchni, profilów i krajobrazu, zadowolą najbardziej wybrednych. Rowerowy Bieg Piastów pokaże ich atuty w pełni, na wielkim obszarze pomiędzy Wysokim Kamieniem, Jakuszycami, Chatką Górzystów, Orlem, dochodząc nawet do Świeradowa-Zdroju.

Z powodu pandemii koronawirusa wszyscy poza trasą będą proszeni o zakrywanie nosa i ust maskami, a start będzie trwał aż dwie godziny (w godz. 10-12). Uczestnicy wyścigu na każdym z trzech dystansów będą startować podzieleni na trzy grupy, wyruszające na trasę co 15 minut. Stawka prawie tysiąca zawodników zostanie więc mocno rozrzedzona, co poza ograniczeniem kontaktu pomiędzy zawodnikami, poprawi też w znakomity sposób komfort jazdy.

Rowerowy Bieg Piastów to zawody dla wszystkich. Pojadą ludzie w różnym wieku, o różnych umiejętnościach. Wielu z nich to stali bywalcy jakuszyckich tras na nartach i nogach. Niektórzy - najtwardsi - z tej grupy, ukończyli w tym roku zimowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów na 50 km. Teraz zmierzą się z dystansem 60 km na rowerze. Jeśli to uczynią, ich łupem stanie się niezwykłe trofeum: statuetka Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

Patronem Medialnym 6. Rowerowego Biegu Piastów jest Program I Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak