Radiowa Jedynka gra polską muzykę i wspiera rodzimych artystów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 06:18
Ponad połowę piosenek granych przez wszystkie anteny Polskiego Radia stanowią utwory wykonywane w języku polskim (51,3 proc.). Od 1 stycznia do 31 sierpnia br. radiowa Jedynka nadała łącznie 1131 godzin piosenek śpiewanych po polsku (57% oferty muzycznej anteny). 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chiociolla

Muzyka ta obecna jest nie tylko w postaci piosenek rodzimych wykonawców, ale również w formie setek godzin koncertów, recitali i specjalnych domowych występów polskich artystów – dostępnych online na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych.

Ponad połowa piosenek nadawanych w programach Polskiego Radia S.A. wykonywana jest w języku polskim (51,3 proc.). Do tego dochodzą jeszcze utwory polskich kompozytorów muzyki poważnej i jazzu oraz muzyka grana przez polskich  wykonawców.

Szeroką ofertę dla słuchaczy polskiej muzyki oferuje tradycyjnie Program 1 Polskiego Radia – nie tylko w codziennych audycjach muzycznych, ale również w trakcie akcji antenowej "Maj Polskiej Piosenki" (1-3 maja na antenie tej stacji grane są tylko piosenki rodzimych artystów).

Koncerty rodzimych wykonawców Jedynka prezentuje w: "Scenie Szpilmana", "Studiu Piosenki Polskiego Radia", "Słodkim Radiu Retro" i "Kawiarence Słodkiego Radia Retro" oraz w swojej flagowej audycji "Lato z Radiem" (w 2020 roku realizowanej w formie on-line).

Od 1 stycznia do 31 sierpnia br. radiowa Jedynka nadała łącznie 1131 godzin piosenek śpiewanych po polsku (57% oferty muzycznej anteny). 

W tym samym okresie Dwójka zaprezentowała łącznie 244 godziny utworów wykonanych w języku polskim (47% oferty anteny), Trójka – 1109 godzin (41% oferty muzycznej anteny); Czwórka – 1587 godzin piosenek śpiewanych po polsku (42% oferty muzycznej anteny); Polskie Radio Dzieciom – 1864  godziny piosenek śpiewanych po polsku (52% oferty muzycznej anteny), a Polskie Radio Chopin ze względu na swój charakter nadaje niemal wyłącznie muzykę polskich kompozytorów lub wykonawców.

***

Polskie Radio, obchodzące w tym roku 95-lecie istnienia, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin.

Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia. Programów Polskiego Radia można słuchać w Internecie na polskieradio.pl, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Mat.promocyjne

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio

Czytaj także

W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 17:25
Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową. To pierwsza seria specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. – Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów. Wielu z nich to współpracownicy i pracownicy Polskiego Radia, ale nie tylko – zapowiedziała na antenie Trójki prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
rozwiń zwiń