"Choinki Jedynki 2020" - ruszyła Akcja Charytatywna Programu 1!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 17:00
W niedzielę znów usłyszeliśmy charakterystyczne dzwoneczki. Wystartowała 19. Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia S.A. - "Choinki Jedynki 2020". Jej celem jest wspieranie podmiotów i organizacji, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Akcję honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Akcja Charytatywna Choinki Jedynki 2020
Akcja Charytatywna "Choinki Jedynki 2020"Foto: Polskie Radio

- Mimo trudnej sytuacji, nie braliśmy pod uwagę wariantu, że "Choinek Jedynki" nie będzie, że zostaną przełożone. Ta akcja od 19 lat jest wpisana w nasze radiowe DNA. Musimy działać. Musimy pomagać tym, którzy na pomoc nie mogą czekać. Liczę na Słuchaczy - podkreślił dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy.

Posłuchaj
48:31 [ PR1]PR1 (mp3) 18 październik 2020 17_07_14.mp3 "Choinki Jedynki 2020" - ruszyła Akcja Charytatywna Programu 1!

 

"Teraz musimy być razem"

Od 2005 roku zbieramy fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Od 2013 roku także na rzecz wskazanej przez tę Fundację, drugiej organizacji pożytku publicznego, każdego roku innej. Anna Dymna podkreśla, że "Dzięki takim akcjom nie tracimy sił i radości".   

- My teraz musimy być razem. Myślę sobie, że w tych smutnych czasach "Choinki Jedynki" są dla nas po to, byśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego, coś, co też będzie nam pomagało. Wezmę zaraz masę solną i będę robić aniołki - powiedziała w audycji inauguracyjnej Anna Dymna.

W tym roku tą drugą organizacją jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego, które powstało w 1999 roku w Krakowie z inicjatywy profesjonalistów związanych z psychiatrią społeczną, zajmujących się leczeniem, psychoterapią i rehabilitacją osób chorujących psychicznie. Ideą  przewodnią Stowarzyszenia jest motto "Żyć, mieszkać, leczyć się i pracować w lokalnej wspólnocie"w odniesieniu do osób chorujących psychicznie i ich środowisk.

Stowarzyszenie realizuje programy włączające osoby chorujące psychicznie w pełne funkcjonowanie społeczne i zawodowe, tworzy możliwości pracy i osobistego rozwoju, prowadzi działania edukacyjne oparte na warsztatach samopoznania i umiejętnego pokonywania trudności wynikających z procesu chorobowego. Stowarzyszenie wspiera także podobne podmioty i organizacje z całego kraju zainteresowane otrzymaniem wsparcia i pomocy we własnym rozwoju.  

19. Akcja Charytatywna "Choinki Jedynki 2020" 

W ostatnich latach fundusze zbieraliśmy, licytując obrazki namalowane przez dzieci (konkurs rysunkowy cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem najmłodszych Słuchaczy, a także szkół, ośrodków kultury, kółek plastycznych i świetlic środowiskowych w całym kraju) oraz dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia (wybitne postaci świata kultury, nauki, rozrywki, sportu) - temat prac: "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia"

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, ogłaszamy konkurs rysunkowy dla dzieci, a dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia prosimy o przekazywanie przedmiotów na nasze aukcje.   

Posłuchaj
02:47 Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka) Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka)

W niedzielę (18.10) w specjalnej audycji w Programie 1 Polskiego Radia zainaugurowaliśmy tegoroczną Akcję "Choinki Jedynki" ogłoszeniem konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży (6-16 lat). Do 18 listopada uczestnicy konkursu mogą nadsyłać zdjęcia wykonanych rysunków na specjalną platformę elektroniczną

Od 20 do 29 listopada wybrane przez Jury prace będą omawiane na antenie Programu 1 w audycjach: "Cztery pory roku" (9.00-12.00) i "Ekspres Jedynki" (15.00-18.00) oraz w pasmach sobotnich i niedzielnych. Rysunki ocenią jurorzy-artyści, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Autorzy nagrodzonych 20 prac zostaną poproszeni o przesłanie oryginałów do Redakcji.   

Od 30 listopada do 4 grudnia, w godz. 9.00-12.00, będą prowadzone licytacje przedmiotów przekazanych na licytacje przez dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia, a 5 grudnia, w Wielkim Finale, zapraszamy - w godz. 8.00-19.30 - na licytację 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie rysunkowym i 12 prac podopiecznych obu Fundacji.

Podsumowaniem 19. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia S.A. "Choinki Jedynki 2020" będzie koncert on-line.

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak