"Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 17:00
Jakie możliwości polskim przedsiębiorcom dają środki europejskie? W jaki sposób zmieniają one polską gospodarkę? Specjalne materiały wyemitowaliśmy w radiowej Jedynce około godz. 5.40, 6.35, 10.20, 11.15 i 16.45.
1 euro
1 euroFoto: Canett/shutterstock.com

"Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1:


5.40 - Fundusze Norweskie

Program "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje" - finansowany z Funduszy Norweskich - zakłada wsparcie innowacyjnych rozwiązań w polskich firmach, w obszarach: zielone technologie, technologie poprawiające jakość życia oraz niebieskie technologie rozwój firm z obszaru morza i wód śródlądowych. Ma też wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z Polski i partnerami z Norwegii.

Gość: Izabela Wójtowicz, Dyrektor Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach (rozmawia Krzysztof Kuczyński)


Posłuchaj
02:50 "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Fundusze Norweskie "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Fundusze Norweskie

 

6.35 - "Go to brand"

Celem programu Go to brand jest sfinansowanie promocji marek produktowych na rynkach zagranicznych. Dofinansowanie można przeznaczyć na udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych, na dodatkowe działania promocyjne oraz na usługi doradcze.

Gość: Arkadiusz Dewódzki, Dyrektor Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw, (rozmawia Błażej Prośniewski)


Posłuchaj
02:40 "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Go to brand "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Go to brand

 


10.20 - Wparcie start-upów. Programy akceleracyjne

To możliwość rozwinięcia start-upu, innowacyjnych produktów do poziomu, w którym będą one mogły przetestować swoje rozwiązanie z partnerami korporacyjnymi. Uczestnicy programów zyskują dostęp do wiedzy, infrastruktury technicznej oraz kanałów sprzedaży danego przedsiębiorstwa.

Goście: Jacek Bukowicki, ekspert z Departamentu Rozwoju Start-upów PARP i Angelika Popławska - kierownik programu KPT Scale Up z Krakowskiego Parku Technologicznego (rozmawia Krzysztof Kuczyński)


Posłuchaj
03:02 "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Wparcie start-upów. Programy akceleracyjne "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Wparcie start-upów. Programy akceleracyjne

 


11.20 - Akademia Menadżera MŚP

Celem konkursu Akademia Menedżera MŚP jest dofinansowanie (za pośrednictwem operatorów) wsparcia szkoleniowego i doradczego dla mikro-, małych- lub średnich przedsiębiorców w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, w tym zasobami ludzkimi dla kadry menedżerskiej.

Goście: Szymon Kurek, ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP i Paweł Kołakowski - wiceprezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu (rozmawia Krzysztof Kuczyński)


Posłuchaj
03:07 "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Akademia Menadżera MŚP "Dzień z Funduszami Europejskimi" w Programie 1 - Akademia Menadżera MŚP

 


16.45 - Działania wspierające design w ramach działania "Wzór na konkurencję"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców do większego wykorzystania wzornictwa w przedsiębiorstwach, które da z kolei szansę na rozwój firmy. Zaprasza zatem do składania wniosków w ramach działania "Wzór na konkurencję".

Goście: Hanna Godula, zastępca dyrektora w Departamencie Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach PARP (rozmawia Krzysztof Kuczyński), Dawid Dąbrowski (właściciel firmy)


Posłuchaj
02:47 Działania wspierające design w ramach działania "Wzór na konkurencję" (Ekspres Jedynki) Działania wspierające design w ramach działania "Wzór na konkurencję" (Ekspres Jedynki)