"Choinki Jedynki 2021". Zobacz nagrodzone i wyróżnione prace dzieci

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 09:20
Na antenie Programu 1 Polskiego Radia trwa kolejny etap konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży "Choinki Jedynki". Jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku, pedagog), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) oraz Marek Jaromski (artysta grafik) wybrało z nadesłanych prac 20 rysunków nagrodzonych i 40 wyróżnionych.
Prace dzieci przysłane w ramach akcji Choinki Jedynki w 2021 roku
Prace dzieci przysłane w ramach akcji "Choinki Jedynki" w 2021 rokuFoto: PR

Od 26 listopada do 5 grudnia wybrane przez Jury prace będą omawiane dwa razy dziennie na antenie Programu 1.

TU ZOBACZYSZ NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE PRACE>>>

choinki.png
Wspominamy "Choinki Jedynki"

Od lat konkurs plastyczny Akcji "Choinki Jedynki" cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół, ośrodków kultury, kółek plastycznych i świetlic środowiskowych w całym kraju. Jednak przede wszystkim lubiany jest przez same dzieci - Najmłodszych Słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia.

Od 15 listopada na stronie internetowej choinkijedynki.polskieradio.pl dostępna jest zakładka "Dary Dorosłych Przyjaciół Jedynki", pod którą można zapoznać się z pamiątkami i przedmiotami wystawionymi na licytację, których Darczyńcami są znamienici reprezentanci świata nauki, kultury i sportu.

Od 6 do 10 grudnia, w audycji "Cztery pory roku" w godz. 9.00-12.00, odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki, a 11 grudnia, w Wielkim Finale, całodzienna (od godz. 8.00 do ok. 19.30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie plastycznym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej.


Zgromadzone podczas Akcji środki, tradycyjnie już, zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wybranej w tym roku organizacji pożytku publicznego, którą jest Katolicka Wspólnota Chleb Życia. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją "Choinek Jedynki" objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Akcja Programu 1 Polskiego Radia potrwa do 19 grudnia 2021 roku. Jej zwieńczeniem będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej, w podziękowaniu dla wszystkich uczestników Akcji.

Więcej informacji: choinkijedynki.polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2021

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2021". Jury wybierze nagrodzone i wyróżnione prace

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 08:29
Już dziś (26 listopada) na antenie Programu 1 Polskiego Radia wystartuje kolejny etap konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży "Choinki Jedynki". Jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku, pedagog), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) oraz Marek Jaromski (artysta grafik), wybierze z nadesłanych prac 20 rysunków nagrodzonych i 40 wyróżnionych.
rozwiń zwiń