"Choinki Jedynki 2021". Pierwsza dama przekazała podarunki na licytacje

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 21:20
Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda przekazała prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej dwie prace artystyczne wykonane techniką decoupage. Przygotowane własnoręcznie obrazki można będzie wylicytować podczas Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki 2021". W ubiegłym roku podarunki przekazane przez pierwszą damę wylicytowano na łączną kwotę 41 000 złotych.
Audio
  • Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaprasza do udziału w akcji "Choinki Jedynki"
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przekazała podarunki na licytacje podczas Choinek Jedynki 2021
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przekazała podarunki na licytacje podczas "Choinek Jedynki 2021"Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda objęła patronat honorowy nad tegoroczną edycją "Choinek Jedynki" i podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim przekazała na ręce prezes Polskiego Radia dwie prace artystyczne wykonane techniką decoupage.

Pierwsza z nich to obrazek w formacie A4 utrzymany w kolorach ciemnej czerwieni i starego złota, przedstawiający bożonarodzeniowe drzewko, pod którym znajdują się prezenty. Druga praca jest nieco mniejsza. Przedstawia zimowy krajobraz w kolorach bieli i srebra. Przed ośnieżonym domem znajduje się udekorowana choinka. Obie prace małżonka prezydenta opatrzyła życzeniami dla zwycięzców licytacji.


.

.

Rok temu Agata Kornhauser-Duda przekazała do licytacji złoty naszyjnik, który - jak się później okazało - osiągnął najwyższą kwotę podczas licytacji darów. Pamiątkę, która towarzyszyła pierwszej damie w trakcie ostatniej audiencji u papieża Franciszka, wylicytowano za 30 000 zł. Małżonka prezydenta RP przekazała na licytację również świąteczny obrazek wykonany techniką decoupage, który rok temu został zlicytowany za kwotę 11 000 zł.

Agata Kornhauser-Duda i Agnieszka Kamińska Agata Kornhauser-Duda i Agnieszka Kamińska

Wsparcie dla potrzebujących

Środki zgromadzone podczas jubileuszowej, dwudziestej Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2021", tradycyjnie już, zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wybranej organizacji pożytku publicznego, którą w tym roku jest Katolicka Wspólnota Chleb Życia.

Pierwsza Dama FREE 1200.jpg
"Choinki Jedynki 2020". Pierwsza Dama spotkała się ze zwycięzcą licytacji

Katolicka Wspólnota "Chleb Życia" prowadzona przez siostrę Małgorzatę Chmielewską zarządza obecnie 11 domami dla bezdomnych, chorych ludzi oraz samotnych matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Fundacja walczy z bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych oraz barierami edukacyjnymi, na jakie napotykają dzieci i młodzież z najuboższych rodzin.

W poprzednim roku Program 1 Polskiego Radia dzięki słuchaczom i darczyńcom zebrał 177 626 zł.

Pierwsza Dama i prezes Polskiego Radia rozmawiały o trwającej akcji "Choinki Jedynki 2021" Pierwsza dama i prezes Polskiego Radia rozmawiały o trwającej akcji "Choinki Jedynki 2021"

"Choinki Jedynki 2021" już trwają

Akcja "Choinki Jedynki" potrwa do 19 grudnia 2021 roku, a jej zwieńczeniem będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej, w podziękowaniu dla wszystkich uczestników akcji.

Choinki_1200x660_3.jpg
"Choinki Jedynki 2021". Trwa jubileuszowa 20. Akcja Charytatywna Programu 1

Pierwszy etap "Choinek Jedynki 2021" - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, zakończył się 21 listopada. Spośród nadesłanych rysunków i wyklejanek jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku, pedagog), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) oraz Marek Jaromski (artysta grafik), nagrodzi 20 i wyróżni 40 prac. Nagrodzone i wyróżnione prace będą omawianie na antenie Jedynki między 26 listopada a 5 grudnia.

Od 15 listopada na stronie internetowej choinkijedynki.polskieradio.pl dostępna jest zakładka "Dary Dorosłych Przyjaciół Jedynki", pod którą można zapoznać się z pamiątkami i przedmiotami wystawionymi na licytację, których darczyńcami są znamienici reprezentanci świata nauki, kultury i sportu.

Od 6 do 10 grudnia, w audycji "Cztery pory roku" w godz. 9.00-12.00, odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki, a 11 grudnia, w Wielkim Finale, całodzienna (od godz. 8.00 do ok. 19.30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie plastycznym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej.

Czytaj także:

DS/IAR

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2021". Jury wybierze nagrodzone i wyróżnione prace

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 08:29
Już dziś (26 listopada) na antenie Programu 1 Polskiego Radia wystartuje kolejny etap konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży "Choinki Jedynki". Jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku, pedagog), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) oraz Marek Jaromski (artysta grafik), wybierze z nadesłanych prac 20 rysunków nagrodzonych i 40 wyróżnionych.
rozwiń zwiń