Artur Wolski kolejny raz "Dziennikarzem Medycznym Roku"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 16:10
Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia został laureatem I nagrody w kategorii "Radio" w tegorocznej odsłonie konkursu "Dziennikarz Medyczny Roku 2021". Nadesłano na niego 778 zgłoszeń – materiałów prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych.
Artur Wolski dziennikarzem medycznym roku 2021
Artur Wolski dziennikarzem medycznym roku 2021Foto: PR

Konkurs dla dziennikarzy zajmujących się zdrowiem odbywał się po raz 13. Wręczenie nagród odbyło się w piątek (21.01) podczas dorocznej konferencji dla dziennikarzy zgromadzonych wokół Stowarzyszenia "Dziennikarze dla Zdrowia" tym razem przeprowadzonej zdalnie.

Celem konkursu organizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia jest podkreślenie edukacyjnej roli dziennikarzy w walce z chorobami cywilizacyjnymi oraz rozwijania z ich pomocą świadomości społecznej i popierania tematów prozdrowotnych w mediach. 

Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: "głównej" – zwycięzcy otrzymali tytuł „Dziennikarza Medycznego Roku 2021”, nagrody i wyróżnienia za najlepsze audycje radiowe, programy telewizyjne i artykuły prasowe, oraz "specjalnej".

W konkursie wyróżniane są najlepsze prace z uwzględnieniem wartości informacyjnej i popularyzacyjnej, poprawności merytorycznej, siły przekonywania do dbałości o zdrowie oraz oryginalności pomysłu i stylu.

***

Artur Wolski jest absolwentem Wydziału Pielęgniarstwa, Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej, Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych studiów nauk medycznych z zakresu geriatrii i gerontologii oraz Międzynarodowej Akademii Refleksologii. Dziennikarz od lat informuje o dokonaniach naukowców na całym świecie oraz odkrywa przed słuchaczami tajemnice medycyny, nowych terapii i wynalazków, które zmieniają świat. Autor m.in. popularnonaukowej audycji: "Eureka" w Programie 1 Polskiego Radia (poniedziałek – piątek, godz. 19.30).

Posłuchaj audycji Artura Wolskiego w radiowej Jedynce>>>

Mat.promocyjne 


Zobacz więcej na temat: Artur Wolski zdrowie medycyna

Czytaj także

Przepis na długie życie według naukowych badań

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 10:19
Siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, używki. To wszystko ma negatywny wpływ na naszą kondycję. Co zrobić, by cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

O innowacyjnej technologii analizowania stanu skóry

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 20:52
Dzięki nowoczesnym technikom dermatolog może skutecznie uwidocznić na monitorze problemy skóry. Używa się do tego lumiscanu, czyli urządzenia diagnostycznego, wykorzystującego obrazowanie multispektralne. - Na podstawie przeliczeń wykonywanych przez komputer daje on nam ośmiostopniowy wynik analizy stanu skóry - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Patrycja Kurpik, dyplomowana kosmetolog.
rozwiń zwiń