Jak pozyskiwać tanią energię

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 18:10
Wiatrak na balkonie, panele słoneczne na dachu czy elektrownia wodna w strumyczku. Czy to recepta na pozyskiwanie ekologicznej energii?
Audio

Uczestnicy rozmowy twierdzili, że tak. Wszscy polecają szczególnie energie słoneczną. Panele solarne kosztuja kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale są ekologiczne i zaspokajaja ok. 70 procent zapotrzebowania gospodarstwa domowego np. na ciepłą wodę.

>>> Przeczytaj: Czy warto walczyć z ociepleniem klimatu

Bardziej zapaleni mogą wybudować elektrownie wodną, ale musza mieć właściwe miejsce i przejść biurokratyczna drogę np. uzyskac pozwolenie wodne. Zdecydowani mogą sobie taką elektrownię wodną lub mały młyn kupić. Za jakieś 800 tysięcy złotych. 

>>> Przeczytaj: Klimatyczny skandal

O pomysłach na ekologiczna, choć nie tanią energię rozmawiali w studiu Jedynki: Sławomir Brzózek - Fundacja Nasza Ziemia, Wojciech Stawiany - ekspert Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Grzegorz Wiśniewski - prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Rozmowę prowadził Paweł Wojewódka.

Zobacz więcej na temat: ekologia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energia odnawialna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 16:52
Długookresowe analizy pokazują, że jeszcze w tym stuleciu odnawialne zasoby będą w zasadzie jedynymi, które zaspokoją nasze energetyczne potrzeby...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska nie wykorzystuje potencjału produkcji biomasy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 14:57
Obecnie pod produkcję biomasy mamy w Polsce zaledwie 10 tys. ha plantacji wieloletnich roślin energetycznych, to bardzo mało - twierdzą eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwarszawskie gminy stawiają na nowoczesność

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 08:40
W ramach Unijnych Programów związanych z wspieraniem działań na rzecz odnawialnych źródeł energii, gminy starają się zainteresować swoich mieszkańców kolektorami energii słonecznej.
rozwiń zwiń