X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bałtyk czysty tego lata

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 18:07
Mimo zanieczyszczeń, które wpłynęły do Bałtyku w czasie powodzi - nasze morze jest czyste - zapewniają eksperci.
Audio

Wakacje nad Bałtykiem? Eksperci zapewniają, że mimo zaniezczyszczeń, które wpłynęły do Bałtyku w czasie powodzi - nasze morze jest czyste.   

Nie ma co wpadać w panikę - Bałtyk przetrwa powódź - zapewniają goście Rozmów w Jedynce. Po przejściu fali powodziowej na Wiśle do Bałtyku wpłynęło wiele zanieczyszczeń. Hydrolodzy nie mają pełnych danych, ponieważ do Bałtyku nie doszła jeszcze fala z Odry. Jeśli chodzi o stan czystości naszego morza, to nie należy jednak starszyć ludzi - zapewniają ekperci. 

Dr Jan Żelaziński uważa, że powódź, która ostatnio nawiedziła Polskę, chwilowo pogorszy stan wód Bałtyku. - Dramatycznej zmiany jednak nie będzie - uspokaja hydrolog. Eksperci prognozują, że Bałtyk, podobnie jak podczas powodzi  w 1997 r. nie zostanie znacznie zanieczyszczony po wpłynięciu wód z rzek. To co wpada z Wisły do Zatoki Gdańskiej to tylko 1% jej jej zawartości. Poza tym zanieczyszczenia, które wpłynęły do morza są rozcieńczone. 

Stan czystości wód Bałtyku na bieżąco kontroluje m.in. Inspekcja Ochrony Środowiska, a plaże są sprawdzane przez Sanepid. Zdaniem ekspertów latem Bałtyk będzie czysty.

Gośćmi Rozmów w Jedynce byli: prof. Małgorzata Kowalewska z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Małgorzata Matniewicz-Mkieta z Głównego Inspektoratu Środowiska oraz dr Jan Żelaziński – hydrolog.

A prowadził Paweł Wojewódka

(mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłopoty z Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2007 11:23
Sinice i ścieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczny Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2009 12:32
Polski niszczyciel min ORP „Flaming" będzie oczyszczał łotewskie wody przybrzeżne z niewybuchów - pozostałości po I i II wojnie światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepszy Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2009 11:29
Szwedzcy naukowcy twierdzą, że kondycja ekologiczna Bałtyku poprawia się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

51 statków uwolniono z lodu na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2010 11:24
Niektóre jednostki tkwiły na Bałtyku kilku dni. Wśród nich były promy pasażerskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monitoring Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 16:51
Tworzenie bieżących map rozkładów temperatury, przezroczystości wód i zanieczyszczeń - to wszystko umożliwi system satelitarnej kontroli Morza Bałtyckiego SatBałtyk...
rozwiń zwiń