Miliard głodnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2010 11:55
W Afryce brak pożywienia jest problemem codziennym, chcemy to zmienić – mówi Janina Ochojska.
Audio

Co sześć sekund z głodu umiera jedno dziecko, aby temu przeciwdziałać Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna kampanię "Świat bez głodu".

- W dobie takiej produkcji żywności i takiego jej marnowania, miliard ludzi głodujących na ziemi, wydaje się być czymś absolutnie niepojętym – podkreśla w rozmowie z Dorotą Świerczyńską szefowa organizacji Janina Ochojska.

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", gdybyśmy się bardziej interesowali tym, co się dzieje w krajach trzeciego świata, rozumieli, jakie konsekwencje mają w tych rejonach susze, nieurodzaje i konflikty zbrojne, to wtedy ludzi umierających byłoby o wiele mniej.

Organizacja od dwunastu lat prowadzi akcję "Pajacyk", dożywiając dzieci w Polsce, teraz pragnie rozszerzyć swoją działalność na walkę z głodem w krajach Afryki Wschodniej.

- W naszym kraju ciągle są rejony, w których dzieci nie mają co jeść, ale mimo wszystko nie mamy problemu z aż tak skrajnym ubóstwem, jaki występuje na tym kontynencie – mówi Agnieszka Dygant, ambasador akcji w tym rejonie.

Polska Akcja Humanitarna dostarcza żywność ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych, a mieszkańcom krajów rozwijających się zapewnia możliwość samodzielnego produkowania żywności.

(pp)

Czytaj także

Fasola na afrykański głód

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 11:26
Fasolnik chiński karmi nadzieją Afrykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co 6 sekund jedno dziecko umiera z głodu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2010 03:00
Prawie 925 milionów ludzi na świecie cierpi z głodu.
rozwiń zwiń