X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wycieki z Wikileaks

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2010 13:00
Dobre jest, że opinia publiczna może dowiedzieć się tego, co rządzący chcieli ukryć - uważa prof. Roman Kuźniar.
Audio
  • prof. Kuźniar i prof. Hubner o wyciekach w portalu Wikileaks oraz polityce międzynarowej

Goście Grzegorza Ślubowskiego w magazynie "Z kraju i ze świata" komentowali ujawnienie przez portal Wikileaks tajnych dokumentów Pentagonu na temat wojny w Iraku.

Wikileaks sugeruje, że amerykańscy dowódcy ignorowali informacje o torturach dokonywanych przez Irakijczyków. Z tajnych materiałów wynika również, że na wojskowych punktach kontrolnych zginęły setki cywilów.

Jak donosi z Waszyngtonu Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia, Pentagon twierdzi, że dokumenty nie dają opinii publicznej żadnej nowej wiedzy na temat wojny w Iraku.

- Nie jest dobre, że te informacje wyciekły, ale dobre jest, że opinia publiczna może dowiedzieć się tego, co rządzący chcieli przed nią ukryć - uważa prof. Roman Kuźniar, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Według prof. Danuty Hubner, europosłanki i przewodniczącej Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim, intencją tych, którzy doprowadzili do wycieku, była chęć pokazania prawdy.

- Mam nadzieję, że byli na tyle odpowiedzialni, że zadbali o bezpieczeństwo informatorów  tych wiadomości – mówi Danuta Hubner.

Dodaje, że chciałaby, aby takie sprawy nie były w przyszłości skandalem, ale podstawą do poważnych dyskusji o polityce międzynarodowej. Goście podkreślili, że większość państw europejskich chciałaby utrzymania obecności Amerykanów w polityce Europy.  

- W interesie Stanów jest silna i zwarta Europa. Dla Stanów zagrożeniem są Chiny i to na rozmowach z nimi muszą się skupić. My jesteśmy dla nich partnerem, więc nie oczekują z naszej strony , że im wsadzimy noża w plecy – uważa Danuta Hubner.

Goście Jedynki rozmawiali również o konieczności porozumienia się Europy zarówno z USA jak i z Rosją oraz o stosunkach polsko-litewskich.

(im)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skąd WikiLeaks ma tajne dokumenty?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2010 18:21
Platforma internetowa WikiLeaks, korzystając ze zmodyfikowanego oprogramowania Wikipedii, od grudnia 2006 roku publikuje w sieci oryginalne dokumenty np. rządów czy firm, zakwalifikowane jako tajne i wskazujące na działanie niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostro potępiamy te nieodpowiedzialne przecieki"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 10:58
Dowództwo sił NATO w Afganistanie potępiło opublikowanie przez portal WikiLeaks 90 tysięcy tajnych dokumentów dotyczących wojny z talibami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WikiLeaks: to dopiero początek. Nie boimy się

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2010 12:20
W najbliższych tygodniach opublikujemy 15 tys. kolejnych tajnych dokumentów o wojnie w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oskarżenia WikiLeaks bardzo poważne"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2010 10:14
Oskarżenia zawarte w portalu WikiLeaks na temat nadużyć wobec więźniów w Iraku są "bardzo poważne" - powiedział w niedzielę wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg w wywiadzie dla BBC.
rozwiń zwiń