Bawimy się bez narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 20:20
Na Przystanku Woodstock zabronione jest zażywanie i sprzedawanie narkotyków. Czuwają nad tym pokojowe patrole WOŚP.
Audio

W "Popołudniu z Jedynką" Jerzy Owsiak podkreślił, że na festiwalu panują ostre zasady dotyczące narkotyków i że jeżeli nie byłyby one przestrzegane, to mogłoby dojść do jego zamknięcia. Poinformował też, że miał wizytę przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy zajmują się problematyką związaną z narkotykami i pochlebnie wyrażali się oni o organizacji imprezy.

- Więc jest efekt naszych prac, przyjeżdża pół miliona ludzi i jest tylko kilkanaście zdarzeń zarejestrowanych przez policję – podkreślił gość radiowej Jedynki.

Przypomniał też, że rozpoczyna się kolejny, czternasty sezon szkoleń do "pokojowego patrolu".

- Jednym z problemów młodych ludzi jest brak możliwości zrealizowania się. My mówimy takim osobom, by nam pomogły przy Przystanku Woodstock, by skończyły nasze szkolenia, uczestniczyły w "pokojowym patrolu" – powiedział Jerzy Owsiak.

-  Jeżeli skończyliście osiemnaście lat i macie ochotę spędzić atrakcyjny weekend, gdzie, wśród lasów i w pobliżu wody, zostaniecie przez nas przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy, to serdecznie zapraszamy. Dzięki temu będziecie mogli należeć do „pokojowych patrolowi” na Przystanku Woodstock i na innych imprezach towarzyszących – informował szef WOŚP.

Centrum Wolontariatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w miejscowości Szadowo-Młyn, niedaleko Kwidzyna.

Wiecej informacji znajdą państwo na stronie:

http://www.wosp.org.pl


(pp)

Aby posłuchać całej rozmowy kliknij "Bawimy się bez narkotyków" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Magazynu "Popołudnie z Jedynką" można wysłuchać w dni powszednie od godz. 15:00

Czytaj także

To hasło zobowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 16:41
Egzemplarz konstytucji z podpisami prezydenta Bronisława Komorowskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego trafi do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świetna marka

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 16:29
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajęła pierwsze miejsce spośród wszystkich marek o tzw. dużej odpowiedzialności społecznej.
rozwiń zwiń