X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To porażka Platformy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2010 12:30
Prawnicy krytykują sposób, w jaki Sejm wybrał nowych członków Trybunału Konstytucyjnego.
Audio

Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uważa, że przegłosowanie kandydatur, zgłoszonych jedynie przez PO, to porażka, a nie sukces Platformy. Zwłaszcza, że do kandydatur można zgłosić zastrzeżenia.

- Jeden z wybranych ma sprawę sądową - mówi Bodnar w magazynie "W samo południe". Drugi z wybranych zagroził dziennikarzom procesem, bo pozwolili sobie na krytykę jego osoby. - Sędzia wycofał sie chyba z tej groźby, ale co ja mam myśleć o nim, kiedy będzie np. rozpatrywał wniosek dotyczący przestrzegania wolności słowa - zauważa prawnik w rozmowie z Wojciechem Mazowieckim.

Zdaniem gościa Jedynki, proces selekcji kandydatów i ich oceny był nieprawidłowy. Np. komisja sejmowa głosowała nie na każdego kandydata osobno, ale na wszystkich razem. Uważa, że kandydaci zostali zgłoszeni za późno i nie było czasu na rzetelną ich ocenę.

Adam Bodnar jest zdania, że Sejm zrobił błąd, iż nie wybrał do Trybunału świetnego fachowca, profesora Andrzeja Wróbla. - PO powinna posypać głowę popiołem i poprosić profesora, żeby jeszcze raz zgodził się kandydować - mówi prawnik.

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy kliknij "Wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.
Magazynu "W samo południe" można słuchać w każdą niedzielę od godz. 12:15.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłótnia o KRUS

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 19:48
Finansowanie z budżetu państwa składek zdrowotnych rolników wciąż wywołuje kontrowersje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napieralski skarży się na PO

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2010 12:15
Lider SLD uważa, że Platforma Obywatelska pokazała, iż nie jest uczciwym partnerem.
rozwiń zwiń