Chylę głowę przed Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2011 12:15
Waldemar Dąbrowski (dyrektor TW): Programy są jedynymi partnerami tej kultury, którą reprezentuję.
Audio

Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej, przyznaje, że programy Polskiego Radia, szczególnie Jedynka i Dwójka są jedynymi partnerami w realizacji tych projektów, które on reprezentuje. - Inne media uprawiają rodzaj pewnego dyktatu - ocenia dyrektor w magazynie "W samo południe".

Magazyn w całości był poświęcony kulturze. Waldemar Dąbrowski mówi o planach repertuarowych Opery Narodowej, gdzie szefuje do spółki z Mariuszem Trelińskim, jako dyrektorem artystycznym.

Marzeniem dyrektora jest, aby w operze każdy dzień, nie tylko premiera, był świętem. Dlatego Teatr Wielki utrzymuje ceny biletów na stosunkowo niskim poziomie. - Nie wiem, czy polskiego studenta byłoby stać na zapłacenie 130 euro za bilet, tak jak to jest na zachodzie.

W rozmowie z Janem Ordyńskim Waldemar Dąbrowski podsumowuje zakończony niedawno Rok Chopinowski. W sferze materialnej udało się odbudować zarówno pałacyk w Żelazowej Woli, jak również kościół w Brochowie.

Bardzo mocno odcisnęliśmy swoją obecność w Chinach, w Japonii i Korei Południowej. Na świecie powstało 39 komitetów honorowych, w których skład weszli wielcy artyści m.in. Placido Domingo. W sumie na całym świecie odbyło się 4 i pól tysiąca wydarzeń.

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Opera dla ludzi" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.
Magazynu "W samo południe" można słuchać w niedziele po godz. 12:05.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok jakby chopinowski...

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 14:00
- Wciąż nie potrafimy wpisać Chopina w kontekst estradowy i edukacyjny. On pozostaje obcy przeciętnemu obywatelowi tego kraju - podsumowuje Rok Chopinowski Dorota Kozińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W operach królują Verdi i Donizetti

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 08:31
Zapraszamy na "Joannę d`Arc" do Opery Wrocławskiej, na wystawę prac Tomasza Tomaszewskiego i premierę "Wiele hałasu o nic" na deskach teatru m. Juliusza Osterwy w Lublinie.
rozwiń zwiń