Walka z chuliganami, czy cenzura?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 19:04
Jak rząd Donalda Tuska walczy z pseudokibicami – zastanawiają się posłowie PO, PiS i SLD.
Audio

- Wszyscy musimy przyznać, że nie ma akceptacji dla bandytyzmu. Haniebne rzeczy, które miały miejsce na naszych stadionach, powinny być całkowicie z nich wyeliminowane. Każdy pseudokibic powinien mieć świadomość, że jeśli przekroczy przepisy, to sankcja karna będzie nieuchronna – zaznaczył Andrzej Halicki z PO.

W radiowej Jedynce podkreślił, że premier nie poczuł się urażony krytyką ze strony kibiców piłkarskich pod swoim adresem. Zapewnił, że rząd nie "zamyka nikomu ust".

Tomasz Kalita z SLD twierdził, że rząd nic nie zrobił, by rozwiązać problem chuliganerii stadionowej.

- Mamy do czynienia z inaczej myślącymi, który krytykują rząd PO, a nie z pseudokibicami. PiS nie trzeba zachęcać do rozprawy z chuliganami, my na tym budowaliśmy swoją tożsamość. W czasie Zbigniewa Ziobry wydano 37 tys. wyroków w sądach 24 godzinnych – podsumował Jacek Kurski z PiS.

Jego zdaniem atakuje się w szczególności tych kibiców, którzy nie mają nic wspólnego z chuliganerią, tak jak to miało miejsce w przypadku ukarania kibiców Jagiellonii, za wywieszanie antyrządowych haseł.

Według Tomasza Kality z SLD decyzje podjęte przez rząd Donalda Tuska o zamykaniu stadionów uderzyły w normalnych kibiców.

Pełny tekst Debaty

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

(pp)

Aby wysłuchać rozmowy, wystarczy kliknąć "Walka z chuliganami, czy cenzura?" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Na "Popołudnie z Jedynką" zapraszamy codziennie w godz.15.00-19.30.

Czytaj także

Tusk popełnił błąd uogólnienia

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 13:05
Wojciech Łukowski (socjolog): Walka ze środowiskami kibiców to temat zastępczy. Mamy wiele poważniejszych problemów, które wciąż czekają na rozwiązanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS: premier prowadzi "wojenkę z kibicami". Graś: walczymy z bandytyzmem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 10:40
Według polityków PiS zatrzymania kibiców w Białymstoku przypominają "najgorsze czasy PRL". Rząd toczy walkę ze stadionowym bandytyzmem, nie z kibicami - odpowiada Paweł Graś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasługujemy na wysokie stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 13:30
Ryszard Petru (Towarzystwo Ekonomistów Polskich): Donald Tusk powinien wyrazić poparcie dla kandydatury prof. Balcerowicza na stanowisko przewodniczącego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
rozwiń zwiń