Rząd zamyka usta Polakom?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 12:15
Jan Dziedziczak (PiS): To jest kampania mająca na celu pokazanie Polakom, że zamyka się im usta. Polacy o tym samym, co usłyszeć będzie można w spotach, rozmawiają na ulicach.
Audio

Jutro rusza antyrządowa kampania przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość. W radiu i telewizji będzie można usłyszeć i zobaczyć spoty, w których jak zapewniał gość magazynu "Z kraju i ze świata" głos zabiorą "zwyczajni ludzie". W sześciu radiowych spotach o swojej trudnej sytuacji pod rządami Donalda Tuska opowiadają przedstawiciele różnych grup zawodowych. - Wśród nich jest na przykład studentka, która nie może znaleźć pracy, podobnie jak wiele innych młodych osób – zdradza poseł Jan Dziedziczak. – Jest 32-letnia młoda matka, która ma ogromne problemy z powrotem po pracy po okresie macierzyństwa i z zapisaniem dziecka do przedszkola – wyjawia gość Jedynki.

Kampania "Taśmy prawdy Donalda Tuska" nawiązywać ma do węgierskich "taśm prawdy". Tam w 2006 r. w nagraniu, które wyciekło do mediów, ówczesny premier Ferenc Gyurcsany mówił do swoich współpracowników: "Spier... iśmy. I to nie coś, ale wszystko. Przez ostatnie półtora roku kłamaliśmy rano, wieczorem i w nocy". Ujawnienie tych taśm wywołało falę masowych protestów. – To są taśmy prawdy przełamujące propagandę wybroczą Platformy Obywatelskiej – stwierdził Dziedziczak.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

(mb)

>>> Pełny tekst rozmowy

Czytaj także

Śmieszno i straszno

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 11:41
Paweł Graś (rzecznik rządu): Zachęcam wszystkich, by zapoznali się z "Raportem o stanie państwa" Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obecna władza ma ciągoty autorytarne"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2011 20:50
Zdaniem europosła PiS Jacka Kurskiego polska władza nadużywa służb specjalnych, sądów mediów oraz siły państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS ujawni "taśmy prawdy" Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 06:40
Prawo i Sprawiedliwość zacznie we wtorek trwającą tydzień antyrządową kampanię w radiu i telewizji. Wzoruje ją na spotach amerykańskich republikanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kidawa-Błońska: nie wierzę w sukces spotów PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 06:30
Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) nie czuje się zagrożona zapowiadaną kampanią antyrządową PiS. – Polacy są rozsądni, politycy ich nie doceniają – mówiła w „Sygnałach Dnia”
rozwiń zwiń