Uznanie Jakubowskiej za winną to dziwna sprawa

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 12:15
Prof. Tadeusz Iwiński (SLD): Sprawiedliwość jest jak pociąg, który zawsze się spóźnia.
Audio

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał byłą posłankę SLD Aleksandrę Jakubowską na osiem miesięcy więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, w głośnej sprawie związanej z aferą Rywina. – Afera Rywina była w dużej mierze wirtualna. Pamiętam sytuację w Sejmie, kiedy w sposób skandaliczny głosowano poszczególne wersje prawdy, przeszła wersja Zbigniewa Ziobro – komentował sprawę prof. Tadeusz Iwiński.

Gość magazynu "Z kraju i ze świata" przyznał, że dziwi go wyrok sądu w sprawie byłej posłanki SLD. – Dziwi to, że w stosunku do przedniego wyroku z grudnia 2007 r., gdy uniewinniono innych oskarżonych, tu uznano winę – stwierdził poseł Sojuszu. Podkreślił jednocześnie, że wyrok nie jest prawomocny.

/

 

Sędziowie uznali, że Aleksandra Jakubowska bezprawnie zmieniła zapisy ustawy medialnej, wprowadzając – poza pracami rządu – zakaz prywatyzacji mediów publicznych. Była posłanka SLD po ogłoszeniu wyroku oświadczyła, że nie czuje się winna i zapowiedziała odwołanie. Dodała, że 3 lata temu w tym samym sądzie trzech zawodowych sędziów orzekło, że jest niewinna, a przewodniczący zarzucał prokuraturze białostockiej stosowanie wobec niej stalinowskich metod.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(mb)

>>>Pełna treść rozmowy

Czytaj także

Powrót Lwicy lewicy. Jakubowska: "nawet grzesznik ma prawo wrócić"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 11:30
Była posłanka SLD, Aleksandra Jakubowska zapowiedziała, że chce wrócić do "obiegu publicznego" jako dziennikarka i pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lwica lewicy" skazana. "Nie czuję się winna"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 10:00
Aleksandra Jakubowska powiedziała, że wyrok sądu uznający ją za winną nieprawidłowości przy przygotowaniu ustawy medialnej w 2002 r. budzi jej duże zdziwienie.
rozwiń zwiń