Przystanek Woodstock już stoi

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 17:01
Jurek Owsiak (WOŚP) : Do festiwalu został tydzień, a wszystko jest już gotowe. Czekamy tylko, aż deszcz przestanie padać.
Audio

– Od strony technicznej wszystko jest już gotowe – donosi z Kostrzyna nad Odrą Jurek Owsiak. Przed każdym Przystankiem Woodstock przyjeżdża na miejsce tydzień wcześniej, aby osobiście wszystkiego dopilnować. A do rozpoczęcia imprezy zostało tylko 6 dni. XVII Przystanek Woodstock odbędzie sie  4, 5 i 6 sierpnia 2011 r. w Kostrzyniu nad Odrą. Tegoroczną gwiazdą Przystanku będzie zespół The Prodigy, który wystąpi w sobotę 6 sierpnia. Ale uczestników czekają też dziesiątki innych atrakcji: zarówno koncertów, jak i spotkań, wystaw, meczów.

– Mówi się: pańskie oko konia tuczy, ale moja rola w tym względzie ogranicza się do tego, że chodzę i przybijam piątki za dobrą robotę – opowiada Owsiak.

Pole namiotowe na tegorocznym festiwalu zostało powiększone o 100 ha. Stoją już sceny i sanitariaty. – Kolejne służby kontrolują miejsce festiwalu i dają pozytywne opinie. Nie chcemy żadnej taryfy ulgowej. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo – deklaruje szef WOŚP. Nowością na festiwalu ma być supermarket. Otwiera go jedna z dużych sieci handlowych. Sklep już stoi i zapełnia się towarem.

– Pozostaje nam już czekać na ten wymiar artystyczny i edukacyjny. No i dajemy tydzień deszczowi, żeby się wypadał – żartuje Jurek Owsiak.

(lu)

Czytaj także

Owsiak: Kluczem do Woodstock jest wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 15:59
Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem 17. Przystanku Woodstock, Jurek Owsiak w Czwórce zdradził szczegóły festiwalowej "kuchni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woodstockowy zastrzyk krwi

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 17:20
Zbliża się kolejny festiwal Woodstok. Do tradycji festiwalowego "szaleństwa" zaliczyć należy tradycyjną już zbiórkę krwi.
rozwiń zwiń