Polska na skraju bankructwa?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 19:13
O fatalnej, zdaniem polityków, sytuacji ekonomicznej kraju - dyskutują Włodzimierz Czarzasty i Maks Kraczkowski.
Audio

Maks Kraczkowski (PiS) twierdzi, że Platforma próbuje zrzucić odpowiedzialność za sytuację ekonomiczną w kraju na opozycję. Tym tłumaczy zachowanie posłów PiS, którzy wybuczeli posłankę Platformy podczas informacji o stanie finansów państwa.

- W starych demokracjach kampania wyborcza trwa kilka miesięcy, a potem rząd bierze się do pracy. W Polsce kampania wyborcza, mam wrażenie, trwa cztery lata - uważa polityk PiS.

- Nie widzę sensu, by Sejm zajmował się teraz jakąś poważną sprawą, bo wszystko zmienia się w rzecz polityczną - mówi Włodzimierz Czarzasty ze Stowarzyszenia Ordynacka. Ubolewa nad tym, ponieważ - jak twierdzi - stan finansów państwa jest tragiczny: zadłużenie, ujemny bilans handlu zagranicznego, zubożona rezerwa demograficzna, z której teraz można wypłacić emerytury tylko przez półtora miesiąca.

>>>Pełny zapis debaty do przeczytania

Według Czarzastego dobre samopoczucie Polacy mają teraz dzięki dotacjom unijnym i kredytom bankowym. Gorzej będzie, gdy przyjdzie je spłacać. - Teraz już widać to w Warszawie: podwyżki cen biletów, sprzedaż SPEC - tłumaczy.

Kraczkowski podkreśla, że potrzebna jest poważna dyskusja fachowców nad sytuacją ekonomiczną kraju, w tym nad nadzorem spółek Skarbu Państwa. - Platforma drenuje majątek państwowy - twierdzi gość "Popołudnia z Jedynką".

W audycji także o tym, jak rozwija się kampania wyborcza.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijny komisarz o polskim deficycie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 13:15
Olli Rehn liczy na to, że Polsce uda się obniżyć deficyt budżetowy do poziomu potrzebnego, aby móc rozpocząć procedurę wchodzenia do strefy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miller: chciałbym znać stan finansów państwa

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 09:12
Rząd powinien przedstawić rzeczywisty, a nie uszminkowany i zapudrowany stan gospodarki - mówił w Salonie politycznym Trójki były premier Leszek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy PiS zdemolowaliby gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:15
Paweł Olszewski (PO): Politycy PiS-u nie za bardzo rozumieją mechanizmy, które funkcjonują w gospodarce. Gdybyśmy słuchali ich rad bylibyśmy dziś w takiej sytuacji, w jakiej teraz jest Grecja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewica zaatakuje rząd Tuska VAT-em?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 06:13
SLD chce, by na następnym posiedzeniu Sejmu odbyła się debata nad stanem finansów publicznych.
rozwiń zwiń