Rusza wielkie granie!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:09
Jurek Owsiak (WOŚP): Hasło 20. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poznamy już 10 października.
Audio

- Nowością będzie to, że wyznaczymy dwa cele: jeden wielki, a drugi mniejszy, ale chodzi o problem uciążliwy dla dzieci i rodziców, którzy od dawna się do nas z tym zgłaszali - mówi tajemniczo Jurek Owsiak. W końcu to dwudziesty, jubileuszowy finał, więc przed 10 października nie chce zdradzać szczegółów. Tego dnia ruszy też na stronach WOŚP i owsiaknet.pl multimedialny poradnik, jak włączyć się w wielkie granie: jak zarejestrować sztab, przygotować koncert, zorganizować licytacje i, oczywiście, zbiórkę. - Na stronach będzie też wykaz sztabów, które już działają w poszczególnych miejscowościach, aby każdy wiedział, gdzie zapukać, jeśli będzie chciał pomóc - mówi Jurek Owsiak. Wiadomo juz, że Wielki Finał w Stanach Zjednoczonych odbędzie sie w miejscowości Wellington pod Nowym Jorkiem. - Pokażemy Amerykanom, jak się można bawić! - zapowiada w Jedynce Owsiak.

Jest juz gotowy projekt bloczka znaczków pocztowych i dwóch monet: dwu- i dziesięciozłotówki. Poprzednia moneta WOŚP, "dwójka z dziurką", otrzymała tytuł najpiękniejszej monety świata.

Równocześnie ruszyły eliminacje na następny przystanek Woodstock. Chętne zespoły mogą już nadsyłać płyty cd, których będzie słuchać jury. - A na wiosnę, tak jak w tym roku, odbędą sie eliminacje w klubach i głosowanie - zapowiada Jurek Owsiak.

Rozmawiał Daniel Wydrych.

(lu)

Czytaj także

Dwie dekady z Orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 16:25
Jurek Owsiak (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy): Piszę książkę na dwudziestolecie grania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden procent przekaż mądrze

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 16:33
Jurek Owsiak (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy): o lidze festiwali, plebiscycie na najlepszą masową imprezę dekady, Złotych Bączkach i podatkowych darowiznach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woodstock a polskie stadiony

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 16:00
Jurek Owsiak (WOŚP): To, co się dzieje na polskich stadionach, rzuca cień na wszystko, co my, organizatorzy wielkich imprez, robimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To Orkiestra, nie ministerstwo

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 16:39
Jurek Owsiak (WOŚP): To Wielka Orkiestra i miliony Polaków są twórcami programu przesiewowego badania słuchu u dzieci, nie ministerstwo zdrowia i nie prof. Skarżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna jest głupia

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 17:11
Jurek Owsiak (WOŚP): Będą warsztaty komiksowe, turniej gier planszowych, gra miejska, wspólne śpiewanie piosenek - na XVII Przystanku Woodstock zagra Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wydamy wszystko

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 16:35
Jurek Owsiak (WOŚP): Już wkrótce z kont Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczną znikać pieniądze.
rozwiń zwiń