X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niesamowite atrakcje w najbliższym Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 10:05
Julian Gozdowski (komandor Biegu): Jedna z tras będzie wiodła przez śniegi i lody Spitzbergenu.
Audio

Bieg Piastów wkracza poza granice kraju. W najbliższej imprezie jedna z tras będzie wytyczona na dalekiej północy. Biegacze będą mieli za zadanie pokonać 50 kilometrów. I to nie będzie łatwe. – Będą musieli przejść w pełnym uzbrojeniu, łącznie z odstraszaczami niedźwiedzi – podkreśla Julian Gozdowski.

Komandor zdradza w radiowej Jedynce, że do przyszłorocznego Biegu Piastów zgłosiło się już ponad trzy tysiące osób z 27 krajów. To więcej niż normalnie o tej porze, co – zdaniem gościa Jedynki – oznacza, że zainteresowanie Biegiem stale rośnie. Wśród zagranicznych gości imprezą najbardziej interesują się biegacze z Norwegii i Finlandii, krajów znanych z kultywowania tradycji narciarstwa biegowego.

Julian Gozdowski powiedział, że ze względu na duże zainteresowanie Bieg Piastów zostanie podzielony na kilka biegów. Znajdzie się również miejsce dla najmłodszych sportowców.

Bieg jest najstarszą i największą w Polsce masową imprezą narciarską. Każdego roku kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, staje na starcie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1976 roku. W tym roku odbędzie się od 1 do 4 marca.

W 2008 roku Bieg Piastów został włączony do Światowej Ligi Biegów Masowych Worldloppet . Liga została powołana w 1981 roku i skupia największe biegi narciarskie na świecie. Najstarszy na świecie jest Bieg Wazów, czyli Vasaloppet, rozgrywany w Szwecji od 1922 roku.

Patronem Biegu Piastów jest radiowa Jedynka.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Andrzej Żak.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia Jakuszyc

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 14:05
To było jedno wielkie mokradło, pocięte rowami...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odstawili narty, wsiedli na rowery

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 10:53
Polana Jakuszycka sprawdza się, jako miejsce aktywnego wypoczynku, także w czasie, gdy nie ma na niej śniegu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebawem ruszy dziecięca Polana Jakuszycka

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 11:30
Julian Gozdowski (komandor Biegu Piastów): Dzieci otrzymały nową dziecięcą polanę, na której będą rozgrywane cztery różne biegi.
rozwiń zwiń