X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bójmy się prawicowców, nie alterglobalistów!

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 20:15
Piotr Niemczyk (ekspert ds. służb specjalnych): W Polsce skrajne organizacje nacjonalistyczne działają niemal jawnie, gdyż wiedzą, że służby nie mogą ich kontrolować.
Audio

– W Polsce nie ma legalnej możliwości infiltrowania organizacji politycznych, nawet gdy głoszą skrajne hasła – mówi Piotr Niemczyk, były wiceszef wywiadu Urzędu Ochrony Państwa. Dopiero gdy istnieje podejrzenie o to, że jest to zorganizowana grupa przestępczą lub gdy jawnie głosi hasła w ewidentny sposób sprzeczne z konstytucją, można interweniować.

Zdaniem Niemczyka przy stanowieniu takiego prawa zaważyły wspomnienia z infiltrowania opozycji w PRL. Inaczej jest na przykład w Niemczech, gdzie kontrola operacyjna służb nad ugrupowaniami politycznymi jest rzeczą normalną. – W Polsce skrajne organizacje wiedzą, że służby mają związane ręce i niemal jawnie prowadzą swoje blogi, fora, na których umawiają się na zadymy – opowiada Niemczyk. Jego zdaniem sytuacja by się zmieniła, gdyby do Polski weszły ugrupowania nastawione na działania terrorystyczne, np. Combat 18. Na szczęście tak się jeszcze nie stało.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

W opinii byłego szefa wywiadu skrajnie lewicowe hasła w Polsce nie stanowią zagrożenia, gdyż pamięć o PRL jest zbyt świeża. – Gdy ktoś twierdzi, ze ustrój stalinowski był najlepszy, przez innych zostanie uznany za idiotę – twierdzi gość Jedynki. – Z drugiej strony to, że ktoś ciepło wspomina PRL, nie znaczy, iż zacznie popierać Czerwone Brygady – uważa Niemczyk. 

Dodaje, że różnica między skrajną lewicą i prawicą jest istotna. – Co innego, gdy się walczy o coś dla kogoś i odwołuje do haseł sprawiedliwości społecznej, a co innego, gdy głosi ksenofobiczne hasła przeciwko komuś – tłumaczy. – Chociaż, gdy się stoi twarzą w twarz z zamaskowanym facetem z gazrurką, to wszystko jedno, czy jest lewicowcem, czy prawicowcem – podsumowuje.

Niemczyk komentuje także sprawę zatrzymania generała Gromosława Cz. W opinii gościa radiowej Jedynki możliwe jest, że ktoś "wrabia" zatrzymanego przez CBA byłego szefa UOP.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt interesów w sejmowej komisji ds. służb specjalnych?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 10:10
Były wiceszef wywiadu UOP prowadzi wywiadownię gospodarczą, doradzając jednocześnie w Sejmie komisji zajmującej się służbami specjalnymi. "Niesmaczna sytuacja" - uważa prof. Antoni Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry: prześladowani Romowie wystąpili do USA o udzielenie azylu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 09:07
Rośnie napięcie na tle etnicznym w 3-tysięcznej węgierskiej miejscowości Gyoengy-oses-pata 180 km od Budapesztu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Austria: prawie połowa mieszkanców chce skrajnej prawicy w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 06:50
43 proc. Austriaków chciałoby, żeby w rządzie, który zostanie utworzony po następnych wyborach, zapewne w 2013 roku, znalazła się skrajna prawica - Austriacka Partia Wolności (FPOe).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: rozbito komórkę neonazistowskich terrorystów. "Hańba"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 08:53
Dwoje neonazistów z grupy podejrzanej o zamordowanie co najmniej 10 osób zatrzymała niemiecka policja. Ich ofiary to w większości tureccy i greccy imigranci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef Ku-Klux-Klanu zaproszony przez NOP

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 20:00
Obchody Święta Niepodległości we Wrocławiu zbiegły się ze świętowaniem przez NOP 30-lecia swojego istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duński kontrwywiad ostrzega: skrajna prawica szykuje zamachy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 07:34
Duńska Policja Bezpieczeństwa PET ostrzega, że duńskie ekstremistyczne ugrupowania prawicowe prawdopodobnie przygotowują się do dokonywania aktów terroru.
rozwiń zwiń