X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezpieczny internet w bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 17:35
Surfowanie w sieci bez pedofilii, pornografii i przemocy oferują publiczne biblioteki - mówią organizatorki akcji "Biblioteka miejscem bezpiecznego internetu".
Audio

Pedofile już nie okupują placów zabaw, przenieśli się do internetu – twierdzi Katarzyna Zygmunt-Hernandez z Fundacji "Dzieci Niczyje". Lista zagrożeń czyhających na najmłodszych w sieci jest dużo dłuższa: cyberprzemoc, treści ksenofobiczne, wyłudzanie danych. Dlatego powstał program "Biblioteka miejscem bezpiecznego internetu".

Noemi Gryczko z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego mówi, że w akcji biorą udział 3333 placówki – publiczne biblioteki, często w małych miejscowościach. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo korzystania z internetu, lecz także o to, by najmłodsi mogli skorzystać z pomocy i inspiracji przy używaniu zarówno sieci, jak i księgozbioru. Dla najmłodszych fundacja "Dzieci Niczyje" i firma Microsoft przygotowały program "321 Internet". – To półgodzinny kurs dla dzieci z klas 4-6 dotyczący bezpieczeństwa. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich mamy  program "W sieci". W formie talk show prowadzonego przez popularną wśród młodzieży piosenkarkę, Ewę Farnę – tłumaczy.

Jak dodaje Katarzyna Zygmunt-Hernandez, program jest skierowany do młodych ludzi, którzy pod kątem technicznym radzą sobie dobrze w wirtualnym świecie, ale nie zawsze muszą być na niego psychologicznie przygotowani. Z badań wynika, że w ostatnich latach rośnie świadomość dzieci na temat niebezpieczeństw czyhających w internecie, gorzej jest z rodzicami, którzy wciąż nie zdaja sobie z nich sprawy.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblioteko! Nie odkładaj się na półkę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 10:33
Zabytki PRL-u czy ośrodki kulturalne? Gminne biblioteki borykają się z niedofinansowaniem i kiepskim zarządzaniem, gdyby jednak dać im szansę...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejsce spotkania z kulturą

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 19:15
Biblioteki mają szansę nie tylko otrzymać nowoczesny sprzęt, ale także stać sie centrum łączącym lokalne społeczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytają książki i szperają w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 19:27
Biblioteki są centrami kulturalnymi swoich społeczności, potrzebują jednak unowocześnienia, poprzez komputeryzację, darmowy Internet i szkolenia dla bibliotekarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekonać Polaków do sieci (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 08:51
Jacek Wojnarowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego): Badania wskazują, że duży procent Polaków nie odczuwa potrzeby korzystania z internetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzież oblega biblioteki. Przez komputery

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 11:14
Komputery, sprzęt multimedialny i szkolenia - to wszystko trafi do ponad stu bibliotek na Śląsku, dzięki Fundacji Billa i Mellindy Gatesów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka - więcej niż myślisz!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 17:40
Rafał Kramza (Program Rozwoju Bibliotek): Inicjujemy programy, które mają zahamować spadek czytelnictwa w Polsce.
rozwiń zwiń