X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Centralna Ewidencja Dłużników - porady eksperta

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 09:30
Specjalista z Biura Informacji Gospodarczej odpowiadał podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki
Audio

Krzysztof Droździel z Biura Informacji Gospodarczej Infomonitor odpowiadał podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki.

Moja siostra kupuje dom i przypuszcza, że osoba, od której chce kupić dom ma problemy finansowe. Czy agencja nieruchomości mogłaby sprawdzić właściciela nieruchomości?

- Tak, jeżeli Pani rodzina chciałaby dokładnie zweryfikować skalę zadłużenia tego człowieka, to należałoby to sprawdzić również w bazach bankowych - w bazach Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej. Biuro nieruchomości ma możliwość za pośrednictwem Infomonitora  otrzymać dostęp do 3 baz: 2 bankowych i gospodarczej. Wynik przeszukania tych baz pokaże, czy nieruchomość nie jest zadłużona. Warunkiem dostępu do baz jest podpisanie przez biuro nieruchomości umowy z Infomonitorem.

 

 

  

Ja akurat jestem w BIKu, ale wszystko już dawno spłaciłem. I dowiedziałem się, że nawet 10 lat można tam wisieć po spłaceniu wszystkiego. To telefonia komórkowa mnie tam wrzuciła.

- Tutaj musimy rozróżnić pojęcia. Biuro Informacji Kredytowej nie przechowuje danych o zobowiązaniach spoza sektora bankowego. W związku z czym zadłużenie z tytułu niespłaconych zobowiązań telekomunikacyjnych w BIKu nie funkcjonuje. Taka informacja może się pojawić w Biurze Informacji Gospodarczej. Ale jeżeli Pan spłacił to zobowiązanie to firma telekomunikacyjna ma obowiązek je wykreślić, a w bazie nie zostanie negatywna historia.

 

 

 

  

Podpisałam komuś kredyt i na pewno jestem w tej bazie. Już to spłaciłam, bo wzięłam pożyczkę pod hipotekę. Ale teraz chciałabym, żeby jak najszybciej mnie wykreślono z tego, to co muszę zrobić?

- W tym przypadku zachęcałbym do odwiedzenia strony www.bik.pl i tam znajdzie Pani adres Biura Obsługi Klienta, gdzie może Pani uzyskać raport o sobie zarówno z Biura Informacji Kredytowej, jak i Związku Banków Polskich. I jeżeli w tych bazach nie będzie informacji o Pani historii kredytowej to znaczy, że bank tego nie wpisał, bo bank może to zrobić, ale nie musi.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie kupisz telewizora na kredyt, jeśli jesteś na liście dłużników

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 08:40
Już 150 tysięcy Polaków znalazło się w Centralnej Ewidencji Dłużników. Żeby zniknąć z tego zestawienia wystarczy spłacić długi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wpisać dłużnika na czarną listę - porady eksperta

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 09:45
Lidia Roman z InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej odpowiadała podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrahentów powinni sprawdzać nawet mikroprzedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2010 08:40
Dla dużych firm sprawdzanie swoich kontrahentów jest naturalnym etapem przy zawieraniu umów. Nawet operator komórkowy, zanim wręczy klientowi telefon i pozwoli z niego dzwonić sprawdza, czy nie zalega on z płatnościami.
rozwiń zwiń