X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wpisać dłużnika na czarną listę - porady eksperta

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 09:45
Lidia Roman z InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej odpowiadała podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki
Audio

Lidia Roman z InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej odpowiadała podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki.

Co zrobić z dłużnikiem, który mimo wyroku sądu nie płaci? Pobrał towar i miał za niego zapłacić. Dzwonię w imieniu osoby, która me ten problem. To są młodzi ludzie, którzy prowadzą gospodarstwo. Dłużnikiem jest osoba prowadząca skup płodów rolnych, firma jest na drugim końcu Polski i niewykluczone, że zalega z długami też innym.
 
- W tej chwili ta rodzina nie ma możliwości wpisania dłużnika na listę dłużników, ponieważ Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych, która reguluje funkcjonowanie BIGów nie zezwala osobom fizycznym dopisywać przedsiębiorców do rejestru. Ale trwają prace w sejmowej Komisji gospodarki i ta ustawa będzie nowelizowana. Po wejściu w życie nowelizacji również konsumenci będą mieli prawo wpisywać dłużników. Powinno to się stać na początku przyszłego roku.

Czy do rejestru dłużników każda firma może dopisać swojego dłużnika?

- Każdy przedsiębiorca może przekazać informacje do Biura Informacji Gospodarczej o drugim przedsiębiorcy.

Dzwonię w sprawie informacji gospodarczej. Żeby zgłosić dłużnika - co trzeba zrobić? Mam firmę i chcę tym postraszyć dłużnika, a jednocześnie przekazać to do szerszej wiadomości.

- Jeśli Pana dłużnik to przedsiębiorca, może Pan go wpisać na listę dłużników. Pierwszym krokiem, żeby rozpocząć współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej jest popisanie z nim umowy. I w zależności od tego z jakich usług planuje Pan korzystać musi Pan sobie wybrać odpowiedni abonament. Po podpisaniu umowy otrzymuje Pan login i hasło do systemu BIG i może Pan weryfikować kontrahentów, a także może Pan wpisać tego dłużnika do Centralnej Ewidencji Dłużników.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Centralna Ewidencja Dłużników - porady eksperta

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 09:30
Specjalista z Biura Informacji Gospodarczej odpowiadał podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana informacji o dłużnikach między BIG a BIK

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 17:40
BIK ma dostęp do danych, przede wszystkim banki mają dostęp poprzez BIK do danych zgromadzonych w InfoMonitorze, co oczywiście daje doskonałe narzędzie bankom do pełniejszej oceny ryzyka kredytowego przy podejmowaniu wszelkich decyzji kredytowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dłużnik na "czarnej liście"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2009 08:40
Niepłacący swoich zobowiązań kontrahenci to dla wielu przedsiębiorców ogromny kłopot. W skrajnych przypadkach mogą narazić firmę na utratę płynności finansowej. Ale jest na nich sposób - dłużnika można umieścić w bazie danych biur informacji gospodarczej i tym samym praktycznie wyeliminować go z rynku. Firma lub osoba fizyczna, która tam trafi, nie dostanie kredytu, będzie miała też utrudniony dostęp do zakupów ratalnych i leasingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co daje program PC Dłużnik?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2009 17:40
Możliwości monitorowania kontrahentów i odzyskiwania od nich należności jakie daje program PC Dłużnik.
rozwiń zwiń