Taniej w grupie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 08:40
W polskim internecie wystartowały serwisy oferujące zakupy grupowe. Za wizytę w restauracji, czy u fryzjera można zapłacić o połowę mniej.
Audio


Zakupy grupowe - moda czy oszczędność?


Zakupy grupowe usług nie są oryginalnym pomysłem Polaków, takie rozwiązanie jako pierwsi zastosowali parę lat temu Amerykanie. - Wszelkie analizy zachowania klientów, projekcje z jakimi mogliśmy się zapoznać wskazują na to, że Polacy tak samo jak Amerykanie, czy Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Francuzi będą zainteresowani korzystaniem w coraz większym stopniu z usług i przy okazji korzystaniem ze zniżek - przekonuje Tomasz Dalach, twórca jednego z serwisów, który ruszył w ubiegłym tygodniu.

A takie zakupy są grupowe tylko z nazwy. - W danym momencie musi zebrać się minimalna liczba osób, np. 15, ale te osoby nie muszą się znać - wyjaśnia Dalach. Każdy może korzystać z usług indywidualnie.

Na razie w ofercie dominowały zniżki na wizytę do restauracji. Ale lista usług, które będą mogły się tam znaleźć wydaje się nieograniczona. - Często porównujemy grupę usługodawców do centrum handlowego, w którym mamy fryzjerów, restauracje, puby, kluby fitness, spa, parki rozrywki - wylicza Tomasz Dalach.

Z zakupów grupowych mogą korzystać na razie mieszkańcy Warszawy i Krakowa, choć w planach jest wprowadzenie takich usług w kilkunastu miastach.


Czytaj także

59 proc. gospodarstw z dostępem do internetu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2009 12:31
Liczba gospodarstw domowych z dostępem do internetu wynosi w naszym kraju 59 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finanse domowe odc. 6 - zakupy przez internet

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2009 15:11
We współczesnym świecie, wcale nie musimy wychodzić z domu żeby coś kupić i dawne ironiczne pytanie: sklep do pana czy pan do sklepu zupełnie się zdezaktualizowało. Dzisiaj sklep co raz częściej przychodzi do pana czy pani za pośrednictwem internetu, telewizji cyfrowej, telefonu, faksu, poprzez katalogi firm wysyłkowych albo wręcz fizycznie w postaci: akwizytora z sieci sprzedaży bezpośredniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy on-line, jak w sklepie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 15:30
Po 1 czerwca radykalnie zmienią się warunki handlu internetowego. Zdarzało się, że producenci dyskryminowali e-handel. Teraz wszystkich sprzedawców bedą musieli traktować tak samo.
rozwiń zwiń