X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki prezent na Dzień Dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 11:39
Już za parę dni Dzień Dziecka. Podpowiadamy prezent praktyczny, ale i o charakterze edukacyjnym.
Audio
Jaki prezent na Dzień Dziecka?
Foto: Glow Images/East News

W dobie kryzysu warto pomyśleć o założeniu dziecku młodzieżowego konta w banku.

- Żeby założyć rachunek wystarczy dowód osobisty, akt urodzenia i legitymacja szkolna – mówi z Open Finance.

Obecnie blisko 20 banków na rynku oferuje tego typu usługi. Warto jednak pamiętać, że rachunek oszczędnościowy można założyć podopiecznym, którzy ukończyli 13 lat.

- Konto dla młodzieży jest takie same jak usługa dla dorosłych. Zazwyczaj jest obarczone mniejszą ilością opłat – dodaje specjalistka.  

Jedną z opcji proponowanych przez bank jest wykupieni ubezpieczenia od nieuprawnionych transakcji. Warto o tym pomyśleć, szczególnie w pierwszej fazie użytkowania konta. Dodatkowe zabezpieczenie to koszt rzędu 2 do 3 zł miesięcznie.

- Interesującą propozycją jest także powiadomienie sms-owe o dokonywanych transakcjach. To daje możliwość obserwacji poczynań naszych dzieci. Miesięcznie pakiet sms-ów kosztuje do 3 do 5 zł – wyjaśnia Halina Kochalska.

Niestety tak jak w przypadku ROR-ów dla dorosłych banki nie rozpieszczają klientów oprocentowaniem. Są dwa wyjątki na rynku, tam można dostać nawet ofertą 4 proc. do 5 proc. miesięcznie. A jeden z banków poszedł o krok dalej i nawet potraja oprocentowanie jeśli młody właściciel konta może pochwalić się wysoką średnia.

Rozmawia Elżbieta Szczerbak

W audycji Biznes w Jedynce również o tym, że opłaca się inwestować w łupki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prawdziwe historie chińskich zabawek" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 12:14
Wtorek, 31 maja, godzina 18.15, Program 3. Przed świętami i Dniem Dziecka wydłużają się kolejki do sklepów i półek z zabawkami. Jednocześnie wydłuża się czas pracy wykonujących je pracowników, nawet do 16 godzin. Na etykietach nie ma tej informacji. Chiny są daleko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niech Dzień Dziecka trwa 3 tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 10:39
W jednej z berlińskich galerii dzięki wystawie "Kino dziecięce w polskim plakacie" Dzień Dziecka będzie trwał aż do 24 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto miliardów złotych leży bezczynnie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:18
Na koniec września Polacy trzymali w bankach 443,4 mld zł, z czego blisko 100 mld zł na nieoprocentowanych rachunkach bieżących – wynika z szacunków Open Finance.
rozwiń zwiń