Kindla: piosenkę do "Rodzinka.pl" pisałem z synem na głowie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 07:42
- Mam coś takiego, że myślę nad jakąś piosenką, po czym siądę na 2-3 minuty i napiszę utwór. Tak powstała piosenka do serialu "Rodzinka.pl". Akurat mój syn skakał mi po głowie w sypialni, więc jest to wręcz piosenka biograficzna - mówił w Jedynce Marcin Kindla.
Audio
  • Marcin Kindla o komponowaniu i śpiewaniu (Muzyczna Jedynka)
Marcin Kindla
Marcin KindlaFoto: Paweł Kurek/PR

Gość "Muzycznej Jedynki" to nie tylko kompozytor, ale również producent i wokalista. Sam o sobie woli jednak mówić, że jest wykonawcą swoich piosenek. - Z wykształcenia nie jestem wokalistą - podkreślał w audycji.

W marcu 2014 roku ukazać ma się druga solowa płyta Marcina Kindli . Wchodząc do studia nagraniowego artysta założył sobie, że będzie pracował tak, jakby robił to po raz ostatni. - Nie wiem co się dalej wydarzy. Czy będę tylko kompozytorem i producentem, czy również wykonawcą. Nie mam takiego wewnętrznego ciśnienia. Dopóki będę miał odbiorców i sam będę czuł taką potrzebę, żeby śpiewać, tak długo będę to robił - tłumaczył.

Zapowiadając nową płytę Marcina Kindla mówił, że będzie nostalgiczna, ale nie nudna. - Znajdą się tam piosenki bardzo życiowe i emocjonalne, a zarazem bardzo melodyjne. Będą też niosły ze sobą dosyć specyficzny przekaz. Mam nadzieję, że odbiorcy będą go w stanie odczytać i przekonają się do tej płyty - skwitował.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Rozmawiała Maria Szabłowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta

Czytaj także

Fismoll: moja muzyka powstaje w stanie ukojenia

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 16:42
- Jakiś głos w mojej głowie, sądzę, że głos boży, powiedział "chłopie! zacznij coś robić, a nie tylko odtwarzać" - tak oto Arkadiusz Glensk zajął się pracą nad własnym materiałem. Album "At Glade" jest dowodem, że było warto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmartwychwstanie". Płyta, na której Róże Europy pozytywnie się cofają

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:21
- Zazwyczaj cofanie kojarzy się z jakimś dramatem, bo człowiek powinien podążać do przodu - mówił w Jedynce Piotr Klatt, wokalista zespołu Róże Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: teledysk do "Italiano" ma zaskakiwać

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 17:12
- Piosenka jest trochę tęskna i melancholijna. Wspominam w niej jakiegoś mężczyznę. Obraz natomiast jest w zupełnej kontrze do tego. Bardzo mi się to podoba. Nie lubię rzeczy oczywistych - mówiła w Jedynce Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń