Apollo 11 startowało w polskiej piosence

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 12:00
Przy nagrywaniu wielkiego przeboju "Bądź gotowy dziś do drogi" Marek Dutkiewicz postanowił się pobawić trochę aranżacją. Za zgodą kompozytorki Katarzyny Gärtner. Była zachwycona efektem końcowym.
Audio
  • Marek Dutkiewicz: "Bądź gotowy dziś do drogi" - Katarzyna Gärtner była zadowolona (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Marek Dutkiewicz o współpracy z Ewą Farną (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Marek Dutkiewicz: śpiewała Urszula a gratulował Grzegorz Ciechowski (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Marek Dutkiewicz: piosenka "Czas ołowiu" powstała w Opolu w jedną noc (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Marek Dutkiewicz: mistrz Młynarski chwalił konkurencję (Bez tajemnic/Jedynka)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Wymyśliłem, że wmontujemy tam start jakiejś rakiety kosmicznej - wspomina bohater jedynkowego cyklu "Bez tajemnic" Marek Dutkiewicz . W radiowych archiwach odnalazł fragment autentycznego odliczania i startu Apollo 11. Tą rakietą poleciała misja kosmiczna, której głównym celem było pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu. Lądowanie nastąpiło 20 lipca 1969 roku.
Katarzyna Gärtner była bardzo zadowolona i w nagrodę pozwoliła Markowi Dutkiewiczowi zakończyć utwór - jak to określił - frazą gadaną. - O rapie nikomu się wtedy jeszcze nie śniło - żartuje gość radiowej Jedynki . Przyznaje, że był usatysfakcjonowany efektem końcowym.

Jedynkowe spotkania z tekściarzami: Cygan, Gaszyński i Kuryło BEZ TAJEMNIC >>>
Czy Ewa Farna spędzała noce w pokoju Marka Dutkiewicza, czego gratulowali mu Grzegorz Ciechowski i co wzbudziło uznanie Wojciecha Młynarskiego? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Wywiad Pawła Sztompke z Markiem Dutkiewiczem prezentujemy 4 i 5 stycznia w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Towarzyszyć nam będą piosenki, do których  w wykonaniu bohaterki cyklu.
Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

(ag)

Czytaj także

Smutna historia stała się weselnym hitem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 13:46
W dniu Wszystkich Świętych wspominamy artystów, którzy odeszli. Jednym z nich jest Janusz Kruk, który z zespołem 2 plus 1 pozostawił po sobie wiele przebojów, śpiewanych do dziś. Wspomina go autor tekstów Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od "Szklanej pogody" do "Dziobaka". Marek Dutkiewicz tworzy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 15:56
O lisie i policji śpiewa Anja Orthodox, o dziobaku Joanna Dark, a przygody innych zwierząt prezentują znane polskie aktorki. Legendarny autor tekstów Marek Dutkiewicz napisał piosenki na płytę "Zwierzaki - Bez chłopaków dla dzieciaków".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dutkiewicz: "Za ostatni grosz" Budka Suflera grała w kaskach

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 20:00
- Nie wiem kto pierwszy wpadł na tak fantastyczny pomysł, by podczas pierwszych taktów tego utworu rzucać na scenę bilon - wspominał bohater Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic" Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń