Gwiazdę "Dziewczyny z szafy" zasypały propozycje... ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 15:46
- Ostatnie miesiące spędziłam na Ukrainie. Gram w rosyjskim serialu i jestem w trakcie przygotowań do produkcji ukraińskiego filmu - mówiła w Jedynce Magda Różańska.
Audio
  • Magda Różańska o najnowszych produkcjach ze swoim udziałem (Aktualności kulturalne/Jedynka)
Magda Różańska
Magda RóżańskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

W zeszłym roku młoda aktorka zadebiutowała tytułową rolą w głośnym filmie Bodo Koxa "Dziewczyna z szafy". Dobre recenzje i ciepłe przyjęcie przez publiczność nie przełożyły się do tej pory na kolejne propozycje od polskich reżyserów. Za to już niebawem Magdę Różańską będzie można zobaczyć w serialu "Wilcze słońce", który powstaje na potrzeby rosyjskiej telewizji.

- Akcja rozgrywa się w 1924 roku na granicy polsko-sowieckiej. Głównym bohaterem jest młody czekista, który przedostaje się na terytorium Polski i podszywa się pod obywatela naszego kraju. Ja gram dziewczynę, która należy do grupy przemytników. Moim narzeczonym jest Rosjanin. Tworzymy parę w stylu "Bonnie i Clyde", kochamy się i nienawidzimy jednocześnie. Cały czas dzieje się coś nowego, a moja bohaterka przybiera różne postaci. Przebieram się za bolszewicką oficerkę, zakonnicę i damę w kapeluszu - zdradziła aktorka.

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

Serial "Wilcze słońce" powstaje od sierpnia 2013 roku. Zdjęcia mają zakończyć się w lutym tego roku. Oprócz Magdy Różańskiej, w 13-odcinkowej produkcji biorą również udział inni polscy aktorzy: Jan Frycz, Ewa Szykulska i Krzysztof Bochenek.

Z propozycją zagrania głównej roli w ekranizacji głośnej ukraińskiej powieści "Słodka Darusia" zwrócił się ostatnio do Magdy Różańskiej również Alexander Denisenko, student Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

- Jest to historia dziewczyny niemowy, która skrywa w sobie tajemnicę z przeszłości. Jako 10-letnie dziecko została podstępie zmuszona przez oficerów rosyjskich służb bezpieczeństwa do wyjawienia pewnych faktów o ojcu, który następnie został wywieziony na Sybir. Zrozpaczona matka popełniła z tego powodu samobójstwo, którego dziewczynka była świadkiem. Po latach żyje ona z ogromnym poczuciem winy. Jest zamknięta w sobie, a reszta mieszkańców wioski uważa ją za dziwaczkę - tłumaczyła aktorka.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

pg

Zobacz więcej na temat: aktorzy FILM kino

Czytaj także

Anna Cieślak: nie bójmy się życia w różnych kolorach

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 10:52
- Swoją pracą namalowaną dla "Choinek Jedynki" chciałam przekazać trochę odwagi i kolorów w życiu. Byśmy nie bali się i popełniać błędów, kłócić się i godzić, uśmiechać i płakać, bo właśnie to jest ludzkie - mówiła w Jedynce. Anna Cieślak
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Małecki: jest w Polsce kilku twórców, których wyjątkowo nie cenię

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 20:30
Aktor Teatru Narodowego mówił w radiowej Jedynce, że współczesna sztuka jest pretensjonalna i daleka od problemów zwykłych ludzi. - Niestety coraz częściej tworzy się wielogodzinne "wybitne" spektakle, z których ludzie uciekają rzędami - przyznał Grzegorz Małecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Bonaszewski: nie robię podsumowań na koniec roku ani w ogóle

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 20:33
- To co było jest już prawie nieistotne. To co będzie, tego w ogóle nie ma. W związku z tym, czy to ma wszystko sens? Może istotne jest tylko to, co jest w tej chwili - mówił w Jedynce Mariusz Bonaszewski.
rozwiń zwiń