X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Dąbrowska: zależy mi, by każda piosenka była małą formą

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 19:28
- Wydanie pierwszej debiutanckiej płyty nie jest proste, ale udało się i mam nadzieję, że już w maju będą Państwo mieli ten krążek w swoich dłoniach - tak o płycie z piosenkami Agnieszki Osieckiej i twórczości scenicznej opowiadała Katarzyna Dąbrowska w radiowej Jedynce.
Audio
  • Katarzyna Dąbrowska o śpiewaniu, piosenkach Agnieszki Osieckiej i ulubionych kompozytorach (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dla aktorki teatralnej i filmowej to muzyka była pierwszą miłością i doświadczeniem artystycznym. - Śpiewanie pojawiło się z wewnętrznej potrzeby i wrażliwości na muzykę, którą przekazał mi tato, wielki fan rocka i bluesa lat 60. i 70. nie tylko polskiego - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" .

Kiedy w liceum zaczęła uczyć się języka francuskiego, zainteresowała ją muzyka tego kręgu kulturowego. I to właśnie festiwale oraz konkursy piosenki francuskiej przyniosły jej pierwsze nagrody. Ale, jak sama przyznała, Katarzyna Dąbrowska emocjonalnie najsilniej związana jest z Festiwalem i Konkursem "Pamiętajmy o Osieckiej". - Ciepło witam wszelkie symptomy nadchodzących koncertów "osieckowych", a ta impreza bardzo pomaga młodym śpiewającym wokalistom oraz aktorom, by świat o nich usłyszał - powiedziała.

Sama będąc laureatką tego konkursu, Dąbrowska przygotowała wybór piosenek Agnieszki Osieckiej w aranżacji Jana Smoczyńskiego, który wkrótce ukaże się na płycie.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Teksty Agnieszki Osieckiej będzie można także usłyszeć podczas recitalu Katarzyny Dąbrowskiej - już w najbliższy piątek 31 stycznia. - Będzie jazzowo, gospelowo i piosenkowo. Będą kompozycje Komedy, Bogackiego, Kurylewicza i Sławińskiego, a także - niespodzianka - standard jazzowy Duke'a Ellingtona - zaprosiła słuchaczy Jedynki.

Nie mniej istotne od muzyki są dla Katarzyny Dąbrowskiej słowa. - Wiem, o czym śpiewam, i zależy mi, by zaśpiewać jakąś historię. Ale nie uważam tego, co robię, za piosenkę aktorską. Jeżeli ktoś spodziewa się zaaranżowanych układów choreograficznych i przemyślanych gestów, to tego nie znajdzie - powiedziała w Jedynce.

"Muzyczna Jedynka" na naszej antenie od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Dąbrowska płakała przez inną Kasię

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 19:59
Serial "Na dobre i na złe" to tylko fragment jej zawodowej działalności. O innych pasjach Katarzyna Dąbrowska opowiadał w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora: poczuwam się do zadania, by rozrywać i prowokować

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 16:09
- Super, że temu co robię nie towarzyszy obojętność, a emocje. Poczuwam się do zadania, by prowokować do analiz i przemyśleń - mówiła Natalia Sikora w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka francuska to jej żywioł, ale woli śpiewać po polsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 16:54
- Choć język francuski jest stworzony do śpiewania na przykład o miłości, to łatwiej śpiewa mi się po polsku. To mój ojczysty język i najważniejsze dla mnie sprawy czuję właśnie w tym języku - mówiła w Jedynce Justyna Bacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemen i Norwid - współodczuwanie poetów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 21:45
Do śpiewania poezji namówił Czesława Niemena Wojciech Młynarski. W wierszach Norwida muzyk znalazł nie tylko podobne rozumienie świata, ale i bodziec, by samemu pisać teksty.
rozwiń zwiń