X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wymyśl tytuł koncertu na jubileusz Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 20:00
3 stycznia 2015 r. Czerwonym Gitarom stuknie równo 50 lat. Zespół przygotowuje jubileuszowy koncert i dobiera piosenki, które zagra. Nie jest to łatwe, bo Czerwone Gitary w swym dorobku mają 270 utworów. Słuchacze "Muzycznej Jedynki" mogą wymyślić tytuł koncertu.
Audio
  • Jerzy Skrzypczyk o jubileuszowym koncercie Czerwonych Gitar (Muzyczna Jedynka)
Czerwone Gitary (1980). Od lewej: Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Seweryn Krajewski
Czerwone Gitary (1980). Od lewej: Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Seweryn KrajewskiFoto: PAP/DPA/Günter Gueffroy

Jerzy Skrzypczyk ujawnił w radiowej Jedynce, że jednym z pomysłów na tytuł jest "50 piosenek na 50-lecie". W trakcie koncertu zostałoby zagranych 50 największych przebojów Czerwonych Gitar. - Na pewno nie wszystkie w całości, bo wtedy koncert trwałby około czterech godzin - mówi perkusista i współautor wielu przebojów zespołu. Muzyk przychylił się do pomysłu prowadzącego rozmowę Zbigniewa Krajewskiego, aby to słuchacze wymyślili tytuł koncertu. Pośrednikiem będzie "Muzyczna Jedynka".

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Gość nie chciał zdradzić, w jakim składzie zespół zagra. Podkreślił, że jest na to trochę zbyt wcześnie. Przyznał, że sympatycy oczekują, żeby zagrało jak najwięcej ludzi ze składów z lat 60-tych i 70-tych. - Będziemy się starali robić wszystko w tym kierunku, żeby tak się stało - zadeklarował muzyk. Z jakim efektem, to trudno jest przewidzieć. Ale ma nadzieją, że koncert będzie atrakcyjny i zadowoli słuchaczy.
Jerzy Skrzypczyk ujawnił, że Czerwone Gitary są na końcowym etapie przygotowywania nowej płyty, na której znajdzie się 12 lub 13 zupełnie nowych utworów. Album ukaże się na wiosnę, na pewno przed wakacjami. Pomysł jest podobny do pierwszych lat działalności zespołu. - Siłą tamtych płyt było to, że twórcami piosenek byli wszyscy, którzy w danym momencie grali w zespole - wspomina. Dzięki temu płyta jest różnorodna, bo każdy ma inne "wnętrze", inne rozwiązania harmoniczne, każdy w inny sposób podchodzi do aranżacji utworów.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

"Muzyczna Jedynka" od poniedziałku do piątku od godz. 13 do 15.

(ag, pg)

Komentarze1
aby dodać komentarz
natangener2014-02-21 20:34 Zgłoś
Z gitarą basową stoi Ryszard Kaczmarek, a nie Jerzy Kossela. A jeśli tak, to zdjęcie nie może być z 1980 roku, bo Ryszard Kaczmarek grał z Czerwonymi Gitarami do 1977 roku. Dwa błędy w jednym opisie.

Czytaj także

Czerwone Gitary symfonicznie. Bez Seweryna Krajewskiego, ale...

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:00
- Pomysł zrodził się dość dawno, jednak cały czas były obawy czy nasza muzyka, stosunkowo prosta i bardzo melodyjna, nadaje się do opracowań symfonicznych - mówił w Jedynce Jerzy Skrzypczyk, perkusista Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor biografii Krzysztofa Klenczona: prapoczątkiem Czerwonych Gitar były Pięciolinie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 19:57
- To bardzo ważny zespół, który dla Krzysztofa Klenczona i pozostałych muzyków, którzy później założyli Czerwone Gitary okazał się trampoliną do wielkich karier - mówił w Jedynce Dariusz Michalski, autor książki "Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor piosenki "Anna Maria": najtrudniejsze i najpiękniejsze jest pytanie o szczęście

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 11:57
Jest autorem takich przebojów jak "Dzień jeden w roku", "Niebo z moich stron", "Mały książę", "Słowo jedyne – Ty" czy "Tak bardzo się starałem". O tym jak powstawały wielkie polskie przeboje i czy wszystko da się wyrazić słowami opowiadał Krzysztof Dzikowski.
rozwiń zwiń