Garou o swojej twórczości: kieruję się emocjami

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 00:11
- Ich ciągłe przekazywanie może się wydać nieco szalone, ale to warunek mojej autentyczności - powiedział w radiowej Jedynce kanadyjski piosenkarz i multiinstrumentalista. Jego piosenki odniosły wielki sukces również w Polsce, a on sam był jednym z nielicznych zagranicznych artystów, którzy wystąpili na festiwalu w Opolu.
Audio
  • Piosenkarz Garou o swojej muzyce (Muzyczna Jedynka)
Kanadyjski piosenkarz Pierre Garand Garou
Kanadyjski piosenkarz Pierre Garand "Garou" Foto: PAP/Archiwum/Leszek Szymański

Garou przyznał, że popularność, którą się cieszy bardzo mu pochlebia. - Kiedy zaproszono mnie po raz pierwszy do Polski widziałem jak publiczność fonetycznie śpiewała moje piosenki. To był dowód na to, że język muzyki jest uniwersalny. Jest językiem emocji. To niewiarygodne - powiedział muzyk.

Piosenkarz mówił, że życie podarowało mi niezwykły prezent, a jest nim to, że wciąż wykonuje swój zawód i ma słuchaczy. Jak tłumaczył, jest to również zasługa jego osobowości. - Kiedy śpiewam przekazuję wiele czystych emocji. Sądzę, że jestem w tym uczciwy. Moim ulubionym słowem jest "autentyczność". Zawsze staram się być prawdziwy i myślę, że dzięki temu udaje mi się nawiązać kontakt z publicznością - powiedział gość "Muzycznej Jedynki".

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

W rozmowie z Anną Will muzyk ujawnił, że autorzy intymnych tekstów do piosenek, które wykonuje są jego przyjaciółmi. - Przy wyborze piosenki nie chcę wiedzieć, kto za nią stoi. Nie chcę sugerować się nazwiskiem. Potem okazuje się, że zawsze wybieram utwory napisane przez moich znajomych. Dobrze mnie znają i ich teksty ze mną korespondują. Są szyte na moją miarę - powiedział.

Kanadyjski muzyk lubi też brać udział w tworzeniu piosenek. Chce wiedzieć, o czym będzie śpiewał. - Zanim piosenka ujrzy światło dzienne jestem jej pierwszym odbiorcą. Słucham jej, zakochuję się w niej, wyobrażam ją sobie, uczę się jej. Filtruję ją przez siebie, żeby w końcu udostępnić ją publiczności. Ten ostatni etap kocham najbardziej - powiedział Garou.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Garou m.in. o jego fascynacji muzyką amerykańską oraz o ostatniej płycie o "Au Millieu De Ma Vie".

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/ag

Zobacz więcej na temat: Garou Kanada MUZYKA płyta

Czytaj także

Shamboo + Muniek, czyli punk'n'roll na żywo w Jedynce [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 16:00
Dwóch muzyków z częstochowskiego Rakowa, których łączy "zew podwórkowej krwi", spotykając się przez lata nagrywało wspólnie kawałki. - W końcu wyszła z tego płyta i powstał projekt Shamboo + Muniek - opowiadał w radiowej Jedynce Zygmunt "Muniek" Staszczyk. Wyjątkowy skład zagrał w Jedynce akustyczną sesję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek nie czuje się gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 18:17
Maria Peszek po ostatnim koncercie w Warszawie czuje, że jest w najlepszym momencie jako artystka. - Nie wiem, czy można to nazwać, że czuję się jak gwiazda - zastrzega. Ale czuje się, jako bardzo doceniona artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik: Grammy to skokowy wzrost zainteresowania

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 06:32
- Jest to dar losu, który będę się starał wykorzystać - mówi o zdobyciu nagrody Grammy Włodek Pawlik. Po otrzymaniu amerykańskiego wyróżnienia, muzyk od razu dostał wiele propozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jolka, Jolka, pamiętasz" najpopularniejszą piosenką Budki Suflera

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 15:42
Plebiscyt, z okazji 40-lecia zespołu, zorganizował "Kurier Lubelski". - We wspomnieniach Marka Jackowskiego przeczytałem ostatnio, że przechodzimy do historii dzięki przebojom - mówił w Jedynce Marek Dutkiewicz, autor tekstu piosenki "Jolka, Jolka...".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymyśl tytuł koncertu na jubileusz Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 20:00
3 stycznia 2015 r. Czerwonym Gitarom stuknie równo 50 lat. Zespół przygotowuje jubileuszowy koncert i dobiera piosenki, które zagra. Nie jest to łatwe, bo Czerwone Gitary w swym dorobku mają 270 utworów. Słuchacze "Muzycznej Jedynki" mogą wymyślić tytuł koncertu.
rozwiń zwiń