Szymon Wydra: publiczność jest najbardziej sprawiedliwym sędzią

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:43
- Mam nadzieję, że na nowej płycie zespołu Carpe Diem znajdzie się kilka utworów, które podbiją serca odbiorców. Dołożyliśmy wszelkich starań, byśmy i my po latach byli z niej zadowoleni - mówił w Jedynce wokalista zespołu.
Audio
  • Szymon Wydra i Zbigniew Suski o nowym krążku grupy Carpe Diem (Muzyczna Jedynka)
Szymon Wydra, wokalista zespołu Carpe Diem
Szymon Wydra, wokalista zespołu Carpe DiemFoto: PAP/Paweł Kula

Od wydania w 2010 roku czwartego krążka "Powołanie" zespół Carpe Diem milczał. - Wcale nie próżnowaliśmy przez te lata. Bardzo mocno koncertowaliśmy, spotykaliśmy się z fanami i byliśmy zakorzenieni w naszym prywatnym studio muzycznym - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Szymon Wydra.

Spokój osiągnięty dzięki pracy w tak komfortowych warunkach zespół starał się przekazać na nowej płycie, która ukaże się już wkrótce, a zapowiada ją singiel "Nie ma nas" .

- Do tej pory naszymi singlami stawały się piosenki liryczne, sentymentalne, depresyjne - nie boimy się tego słowa użyć - a ten utwór jest dynamiczny i uśmiechnięty. To idealna wizytówka naszej płyty, ale również naszej ideologii, którą jest carpe diem, czyli chwytanie dnia - wyjaśnił muzyk.

Wraz z gitarzystą Zbigniewem Suskim Wydra opowiadał o relacjach zespołu z publicznością, która żywo reaguje na muzyczne propozycje Carpe Diem. - Traktujemy publiczność jak członka zespołu, czyli tak naprawdę są nas tysiące.

Co mogłoby skrócić czas oczekiwania na nowy krążek Carpe Diem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z muzykami grupy.

(asz/ag)

Czytaj także

Misia Furtak w projekcie solowym. Jak to się robi bez très.b?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 01:27
Po nagraniu trzech płyt i zebraniu ważnych nagród polskiego przemysłu muzycznego międzynarodowy skład très.b wybiera się na roczny urlop. Nie oznacza to jednak, że członkowie grupy będą leniuchować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys dostaje "po łapkach" i otwiera się na nowe

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 16:34
- Rok pracowaliśmy nad "Vulcano" i były w tym czasie momenty cięższe. Ale ten proces musiał tyle trwać, byśmy wszyscy byli pewni efektu - o współpracy zespołu Sorry Boys z producentem ich drugiej płyty opowiadała w Jedynce Bela Komoszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Wydra & Carpe Diem "Nie ma nas"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 14:13
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 17 lutego w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Makabunda zagra tanga i fokstroty: wciąż poszukujemy piosenek nieodkrytych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 18:07
Już 27 lutego z materiałem z płyty "Dla pani wszystko" muzycy Makabundy wystąpią w radiowym Studiu im. Witolda Lutosławskiego. W radiowej Jedynce zapowiedzieli, że przypomnienie znanych tang i fokstrotów w nowych wersjach to dopiero początek ich muzycznych eksperymentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie" na konkurs Eurowizji [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 16:17
Konkurs Eurowizji to największe widowisko muzyczne. Raz w roku transmisję telewizyjną ogląda więcej ludzi niż finał Superbowl, czyli amerykańskiego footbolu. O kulisach imprezy opowiada w "Muzycznej Jedynce" Artur Orzech, dziennikarz muzyczny od lat z nią związany. We wtorek ogłoszono, że w tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentował duet Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie".
rozwiń zwiń