Piotr Rogucki w wirze pracy: już zacząłem odmawiać

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 09:50
- Praca mnie stymuluje i kręci, wszystko inne jest jej podporządkowane - powiedział wokalista zespołu rockowego Coma. Tekściarz, aktor i juror talent show przyznał, że jest bardzo zapracowany. Stara się jednak pracować nad asertywnością i znaleźć czas na odpoczynek.
Audio
  • Piotr Rogucki o swoim udziale w programie "Must Be the Music. Tylko muzyka" (Muzyczna Jedynka)
Piotr Rogucki z studiu radiowej Jedynki
Piotr Rogucki z studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Rogucki tłumaczył, że miewał problemy zdrowotne, na szczęście krótkotrwałe. - Mamy swoje lata. Forma, którą przybraliśmy z zespołem Coma, czyli ostre rockowe granie, jest mocno wyczerpująca. Staramy się więc z rozsądkiem podchodzić do naszych działań i nie grać już tak wielu koncertów, jak kiedyś. Wybieramy miejsca, w których więcej osób będzie mogło nas zobaczyć jednocześnie. Staram się dbać o zdrowie, bo jest najważniejsze - wyjaśnił w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Obecnie Rogucki dużo czasu poświęca pracy jako juror w programie "Must Be the Music. Tylko muzyka", który - jak tłumaczył - nie jest robiony "po to, żeby było miło". - Dzięki temu, co mamy szanse odkryć w tym programie, miło ma być później w Polsce, potencjał jest ogromny - powiedział Rogucki w "Muzycznej Jedynce" .

Jego zdaniem poziom artystyczny uczestników jest różny, ale najwyższy reprezentują zespoły. On sam ma swoich ulubieńców i "zrobi dla nich wszystko". - Wywarli na mnie takie wrażenie, że uświadomiłem sobie, iż muszę wziąć się do pracy i zacząć szlifować swój warsztat, żeby dorosnąć do tego, co zaprezentowali - powiedział. Rogucki nie chciał jednak ujawnić, o których wykonawców chodzi. Wiadomo jedynie, że nie został on jeszcze zaprezentowany w programie telewizyjnym.

Rogucki nie rezygnuje jednak z własnej twórczości muzycznej. Współpracuje także z zespołami Frontside i Within Temptation, a z Marceliną nagrał piosenkę "Karmelove".

Jak przebiegały te projekty? Kiedy ukaże się nowa płyta zespołu Coma? Czy Piotr Rogucki weźmie udział w kolejnym muzycznym projekcie?  Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

(tj / asz)

Czytaj także

Szymon Wydra: publiczność jest najbardziej sprawiedliwym sędzią

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:43
- Mam nadzieję, że na nowej płycie zespołu Carpe Diem znajdzie się kilka utworów, które podbiją serca odbiorców. Dołożyliśmy wszelkich starań, byśmy i my po latach byli z niej zadowoleni - mówił w Jedynce wokalista zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Fogg: Makabudna idealnie wpisała się w klimat Festiwalu Piosenki Retro

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 14:23
- Sięgnęła do starego repertuaru, który kultywujemy - powiedział w radiowej Jedynce Michał Fogg. Z rąk prawnuka Mieczysława Fogga zespół otrzymał Złoty Liść Retro 2013 przyznany podczas X Festiwalu Piosenki Retro imienia sławnego piosenkarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Plastic: technologia pomaga, rozpieszcza i... zastępuje rozum

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 18:11
- Z drugiej strony nie jesteśmy już w stanie bronić się przed internetem i wirtualnym światem. Trzeba z nim żyć w zgodzie, rozsądnie - powiedziała w radiowej Jedynce Agnieszka Burcan, która razem z Pawłem Radziszewskim tworzy zespół Plastic.
rozwiń zwiń