Tatiana Okupnik: "Blizna" to płyta bez ściemy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 17:00
- Kiedyś nie otwierałam się w tekstach tak jak na tej płycie. Tutaj jest zdecydowanie bardziej osobiście - mówiła w Jedynce o swoim nowym solowym albumie Tatiana Okupnik.
Audio
  • Tatiana Okupnik o nowej płycie "Blizna" (Muzyczna Jedynka)
Tatiana Okupnik mówiła w Jedynce o płycie Blizna
Tatiana Okupnik mówiła w Jedynce o płycie "Blizna"Foto: Jacek Konecki/PR

Płyta "Blizna" trafiła do sklepów we wtorek 18 marca. To trzeci solowy krążek w karierze Tatiany Okupnik. Artystka, która sama kiedyś mówiła, że język polski jest trudny do śpiewania, po raz pierwszy zdecydowała się nagrać materiał właśnie po polsku.

- Teraz wiem, że to była trochę forma ucieczki, chowania się za językiem obcym: angielskim, francuskim czy hiszpańskim. To była fantastyczna zabawa. Jednak nie każdy w Polsce rozumie teksty po angielsku, a nawet jeżeli ludzie władają tym językiem, to nie zawsze skupiają się na znaczeniu takiego tekstu - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" Tatiana Okupnik.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Była wokalistka Blue Café od początku wiedziała, że "Blizna" będzie płytą w języku polskim. - Chciałam przełamać samą siebie. Zawsze broniłam swojej prywatności, natomiast to bezpieczne miejsce, które znalazłam dla siebie w świecie, pozwoliło mi bardziej otworzyć się w tekstach. To taka materia artystyczna, w której mogę powiedzieć co mnie kręci, boli albo wkurza. Te teksty nie są tylko o ciężkich momentach w życiu, ale też o tych cudownych. Śpiewam również o tym, co mnie drażni w mojej branży zwanej show-biznesem - tłumaczyła Tatiana Okupnik.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg/asz

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta Tatiana Okupnik

Czytaj także

Posłuchajcie niezwykłego duetu Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 07:00
Piosenkę "Ktoś między nami" przypomnieli ostatnio Natalia Kulska z Mietkiem Szcześniakiem i Tatiana Okupnik z Krzysztofem Kiljańskim. Nawet Zbigniew Hołdys nie wstydzi się już - wyjątkowo popowego, jak na lidera Perfectu - przeboju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec i mocne pieśni wielkich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 18:09
- Niektóre z tych piosenek mają 50 lat lub więcej, mają prawo się zestarzeć, szczególnie w warstwie aranżacyjnej. Ale tekst i tematyka dotykają ważnych spraw, opowiadają o emocjach inaczej, niż to się robi dziś - mówi artystka, która w recitalu "Wiszące ogrody" śpiewa teksty Brela, Contego, Weilla, Brechta, Cave'a i Costella.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klara Jędrzejewska: mogę też tworzyć świat

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 19:47
- Myślę, że umiejętności, które to umożliwiają zdobędę na politechnice. Nie chcę realizować się jedynie artystycznie - mówi Klara w radiowej Jedynce. Wokalistka, prócz pracy nad drugą płytą, przygotowuje się do międzynarodowej matury i egzaminów na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łzy z nową płytą wracają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 16:04
25 marca na rynku ukaże się album grupy Łzy zatytułowany "Zbieg Okoliczności". To już siódmy album na koncie Łez i - jak zapewniają muzycy - będzie zupełnie nową jakością w ich wykonaniu.
rozwiń zwiń