X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Więckiewicz nie chce być jak James Bond

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 15:12
Aktor zagra w filmie Borysa Lankosza "Ziarno prawdy" według powieści Zygmunta Miłoszewskiego, choć miał wątpliwości, czy przyjmować propozycję. Więckiewicz, jako prokurator Teodor Szacki, będzie prowadził śledztwo w sprawie morderstwa inspirowanego barokowym obrazem, który przedstawia rytualny mord.
Audio
  • Robert Więckiewicz o roli prokuratora Szackiego w filmie "Ziarno prawdy" (Aktualności kulturalne/Jedynka)
Robert Więckiewicz podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2014
Robert Więckiewicz podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2014Foto: PAP/Stach Leszczyńskui

- Wątpliwości nie dotyczyły jakości scenariusza, tylko sam zadałem sobie pytanie, czy dam radę - mówi Robert Więckiewicz w radiowej Jedynce. Przyznaje, że podobne wątpliwości towarzyszą mu przy pracy nad każdym tekstem. W postaci prokuratora Szackiego aktor znajduje szansę na zbudowanie pełnokrwistego bohatera. Choć nie chciałby zrobić z niego Jamesa Bonda, czyli kogoś, co wszystko wie i we wszystkim sobie radzi.

Wywiady z ludźmi kultury w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>
Zauważa, że bohater ma też - jak to ujął - osobiste demony. Jest uwikłany w różne życiowe relacje z córką, byłą żoną i z inną kobietą. Te związki będą dla niego wyzwaniem, bo będzie chciał je wszystkie pokazać.
Robert Więckiewicz nie przejmuje się pojawiającymi się w internecie opiniami, że nie powinien grać tej roli. Choć rozumie takie postawy, bo każdy może mieć inne wyobrażenie powieściowej postaci. - Też miałem problem, że Mikulski zagrał Pana Samochodzika, bo sobie inaczej wyobrażałem tę postać jak czytałem książkę. Ale wtedy miałem sześć lat - wspomina. Jego zdaniem, cała sprawa pokazuje, że ludzie są bardzo przywiązani do tej prozy. - To jest fajne, bo to są prawdziwi fani - przyznaje gość radiowej Jedynki.

Muzyka filmowa w moje.polskieradio.pl >>>
Borys Lankosz (twórca filmu "Rewers") zdjęcia do ekranizacji "Ziarna prawdy" rozpocznie lada dzień. Akcja rozgrywa się w Sandomierzu.
Z Robertem Więckiewiczem rozmawiała Joanna Sławińska.
(ag, pg)

Komentarze1
aby dodać komentarz
bazsenik2014-03-18 23:45 Zgłoś
Cieszę się, że zagra pan Robert Więckiewicz. I jeszcze jedna uwaga. Aktorzy, faceci nie muszą się ścigać pod względem urody z kobietami. Pan Robert jest wysoki, szczupły, ma czuprynę, zgrabne dłonie i uszy oraz wyraziste oczy/spojrzenie. Jest przystojny i ma urok osobisty. Czy K. Duglas, H. Bogart, R. DeNiro, A. Pacino, nasz Bodo czy Holoubek, są/byli ładni? A mieli powodzenie i mi się podobają. Nie przepadam za ładnymi, zniewieściałymi facetami typu M. Duglas, Leto, czy nasi niektórzy blondyni. U aktora jest ważne aby się odróżniał od innych i aby czymś przyciągał uwagę. Pan Robert ma w sobie to coś.

Czytaj także

Robert Więckiewicz: nigdy nie jestem do końca zadowolony ze swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 20:55
- Podobnie było, gdy pierwszy raz zobaczyłem ten film. Pomyślałem sobie, że w kilku miejscach coś bym poprawił, coś bym zmienił. Ale już za późno - mówił w Jedynce Robert Więckiewicz, odtwórca tytułowej roli w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Więckiewicz o roli "Pod Mocnym Aniołem": pozbyłem się granic i bezpieczników

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 19:22
Odtwórca głównej roli w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego podkreśla, że musiał bezwarunkowo zawierzyć reżyserowi. - Nie miałem żadnej asekuracji, pozbyłem się wszelkich bezpieczników, które aktorzy zwykle mają, by czegoś nie pokazać lub zrobić. Zupełnie się otworzyłem - powiedział Robert Więckiewicz w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pod Mocnym Aniołem". Hekatomba zniszczenia w oparach alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 06:08
Obraz Wojciecha Smarzowskiego na podstawie książki Jerzego Pilcha w sugestywny i bezkompromisowy sposób pokazuje dewastację, jaką czyni alkohol. - Mój film jest poruszającą historią dwóch miłości: do kobiety i do wódki - mówił w Jedynce reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producent "Pod mocnym aniołem": zaczynaliśmy zdjęcia bez domkniętego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 18:32
- Pewna logistyka i terminy były tak ustawione, że gdybyśmy przesunęli zdjęcia, wszystko mogłoby się rozsypać. Z perspektywy czasu to było rozsądne, ponieważ gdy używałem w rozmowach czasu teraźniejszego, że robimy ten film i potrzebujemy pieniędzy, było zdecydowanie łatwiej - mówił w Jedynce Jacek Rzehak.
rozwiń zwiń