Zespół Pustki: potrzebowaliśmy przerwy, by na nowo się pokochać

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 17:40
Po pięcioletniej przerwie zespół wraca z nową autorską płytą - "Safari". - Chcieliśmy bardzo coś zmienić w sobie, jako ludziach i w naszej muzyce. Wydaje nam się, że ten cel został osiągnięty - powiedziała Barbara Wrońska w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Barbara Wrońska i Grzegorz Śluz o procesie powstawania nowej płyty Pustek - "Safari" (Muzyczna Jedynka)
Barbara Wrońska i Grzegorz Śluz - Pustki w radiowej Jedynce
Barbara Wrońska i Grzegorz Śluz - Pustki w radiowej Jedynce Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Od premiery wydanych w 2009 roku "Kalamburów" minęło prawie pięć lat, sześć od "Końca kryzysu". - To była naturalna przerwa, której potrzebowaliśmy po bardzo intensywnym okresie grania koncertów. Myślę, że w każdym wieloletnim związku, a Pustki są takim związkiem, potrzebna jest przerwa, by na nowo się odnaleźć i pokochać - mówiła Barbara Wrońska w Jedynce.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Ponowne spotkanie z Grzegorzem Śluzem i Radkiem Łukasiewiczem zaowocowało krążkiem  "Safari", który ukazała się 7 marca. - Jest inna niż poprzednie, może niektórych zaskoczyć. Nie jest gitarowa ani rockowa, nie jest też obciążona osobistymi historiami - dodała wokalistka Pustek.

Dzięki finansowemu i duchowemu wsparciu fanów muzycy Pustek mogli pozwolić sobie na pewną swobodę. - Mieliśmy dosyć ambitne założenia co do tej płyty, a nie oszukujmy się, takie rzeczy kosztują. Mieliśmy też poczucie, że ktoś czeka, że na końcu tej wyboistej drogi jest grupa ludzi, którzy chcą nas usłyszeć - dodała Wrońska.

Wraz z Grzegorzem Śluzem podkreślała, że próba generalna - czyli zaprezentowanie na żywo materiału z nowej płyty przed publicznością - jeszcze przed zespołem, który rusza właśnie w trasę koncertową. W jakich miastach się pojawią? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadziła Iza Żukowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/tj)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta Pop

Czytaj także

Dawid Podsiadło: podczas "4:30" na premierze "Kamieni na szaniec" ucichły brawa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 14:41
- Mam nadzieję, że publiczność chciała posłuchać tej piosenki. Dla mnie ten moment i moje nazwisko w napisach końcowych, jako autora utworu, było bardzo pięknym przeżyciem, wręcz ze sfery marzeń - mówił w Jedynce Dawid Podsiadło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrozu: płyta "Rollercoaster" sięga do korzeni RnB i soul

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 11:58
- Świetnie czuję się w tych gatunkach. Cieszę się, że w końcu miałem okazję przenieść ducha żywej muzyki na płytę - powiedział w radiowej Jedynce Łukasz Mróz, którego trzeci album trafił właśnie do sklepów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska wychodzi z szuflady. "Trzeba walczyć, jest dla kogo to robić"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 17:13
- Moją największą idolką jest Barbra Streisand - artystka, która pokazuje, że można pływać między stylistykami i wcale nie trzeba siedzieć w jednej szufladzie - mówiła w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń