Agnieszka Chylińska: chciałabym, żeby słuchacze mi zaufali

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 15:28
- Pomyślałam, że dam fanom jakiś prezent na 20-lecie mojej działalności muzycznej - powiedziała w radiowej Jedynce Agnieszka Chylińska o singlu "Kiedy przyjdziesz do mnie", który zapowiada nową płytę jednej z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem.
Audio
  • Agnieszka Chylińska o singlu "Kiedy przyjdziesz do mnie", 20-leciu swojej działalności muzycznej i występie na trasie Lata z Radiem (Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Chylińska (P) i Zbigniew Zegler
Agnieszka Chylińska (P) i Zbigniew ZeglerFoto: Jacek Konecki/PR

W tym roku mija 20 lat od debiutu Agnieszki Chylińskiej na polskiej scenie muzycznej z zespołem O.N.A. Po rozwiązaniu tej formacji w 2003 roku artystka kontynuowała karierę w zespole Chylińska, a następnie - już jako solistka - wydała płytę "Modern Rocking" (2009). Jak sama dziś wspomina, był to dla niej przełomowy moment.

- Po tych wszystkich latach pojawiło się we mnie pragnienie, żeby dać sobie prawo do robienia muzyki. Muzyki, która będzie dotykała innych gatunków niż rock, będzie dobrze wyprodukowana i przede wszystkim będzie sprawiała mi radość. By to zrealizować, musiałam stawić czoła swojemu stereotypowi, który stworzyłam. Spojrzeć w oczy wszystkim ludziom, którzy znali mnie z tego, że jestem taka, siaka czy owaka i powiedzieć im: "Słuchajcie, chcę tym brokatowym bucikiem wyważyć pewne drzwi, a Was proszę, żebyście dali mi prawo zrobienia czegoś nowego" - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Chylińska.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Po blisko 5 latach od wydania "Modern Rocking" pojawił się singiel "Kiedy przyjdziesz do mnie", który zapowiada nową płytę piosenkarki.

Gdy jako 18-letnia dziewczyna Agnieszka Chylińska zaczynała karierę w zespole O.N.A. nawet nie próbowała sobie wyobrażać, jak jej życie będzie wyglądać za 20 lat. - Przede wszystkim liczyłam na to, że w wieku 27 lat dołączę do Janis Joplin i Jima Morrisona. Nie wybiegałam więc tak daleko do przodu. Byłam wtedy skupiona, żeby spodobać się muzycznie moim kolegom z O.N.A, żeby mogli mi zaufać i dali mi szansę. Dziś, gdy patrzę na tamten moment, to myślę sobie, że warto było marzyć, warto było przejść przez tą całą gehennę - podkreślała artystka.

Lato z Radiem 2013 zakończyło bieg. Stacja Jelenia Góra! >>>

W wyjątkowym dla Agnieszki Chylińskiej 2014 roku będzie ona jedną z gwiazd trasy Lata z Radiem. - Nieformalnie debiutowałam właśnie na tych koncertach. Byłam jeszcze na tzw. cenzurowanym w zespole O.N.A., gdy w 1995 roku Grzegorz Skawiński z zespołem Skawalker mieli zabukowaną trasę z Latem z Radiem. Wzięli mnie ze sobą, żebym zaśpiewała z nimi kilka piosenek. To dla mnie niesamowita historia, że teraz znowu tu wystąpię. To niczym klamra mojego 20-lecia - stwierdziła piosenkarka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

pg

Czytaj także

Szymon Wydra: publiczność jest najbardziej sprawiedliwym sędzią

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:43
- Mam nadzieję, że na nowej płycie zespołu Carpe Diem znajdzie się kilka utworów, które podbiją serca odbiorców. Dołożyliśmy wszelkich starań, byśmy i my po latach byli z niej zadowoleni - mówił w Jedynce wokalista zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatiana Okupnik: "Blizna" to płyta bez ściemy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 17:00
- Kiedyś nie otwierałam się w tekstach tak jak na tej płycie. Tutaj jest zdecydowanie bardziej osobiście - mówiła w Jedynce o swoim nowym solowym albumie Tatiana Okupnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski i Tangata Quintet chcą przywrócić należne miejsce tangu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 14:55
- Zbieram stare, przedwojenne płyty z polskimi tangami i wyszukuję historie na temat, dziś już często zapomnianych, artystów. Chciałem nagrać płytę, żeby przypomnieć o nich - mówił w Jedynce Artur Gadowski o albumie "TanGado".
rozwiń zwiń