Aram Mp3: mam nadzieję, że wygram Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 19:11
- Nawet jeśli nie zdobędę pierwszego miejsca, to zaśpiewam w ten sposób, że mój utwór pozostanie w ludzkich sercach. Właśnie to nazywam zwycięstwem - powiedział w radiowej Jedynce Aram Sargsyan, który będzie reprezentował Armenię podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze.
Audio
  • Aram Mp3 o swoim udziale w konkursie Eurowizji 2014 (Muzyczna Jedynka)
Aram Sargsyan w studiu radiowej Jedynki
Aram Sargsyan w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Aram Mp3 to jego pseudonim. Tak na prawdę nazywa się Aram Sargsyan i w Armenii jest bardzo znaną postacią.  Od lat przygotowuje komediowe spektakle, w których parodiuje gwiazdy światowej muzyki. - Można powiedzieć, że każdy w Armenii zna Arama Mp3 - przyznał wokalista.

Sargsyan z wykształcenia jest lekarzem - i jak podkreślał - jest to jego pierwszy zawód. Drugi to aktor i komediant, a trzeci i obecnie najważniejszy - muzyk.

Artur Orzech o kulisach konkursu Eurowizji >>>

Udział w Eurowizji 2014 zaproponowała mu ormiańska telewizja. Ale piosenka "Not Alone", którą wykona w Kopenhadze, nie była specjalnie napisana na konkurs. Powstała pół roku i zdaniem jej autora mieści w sobie dużo emocji. - Mówi o tym, że kiedy masz kłopoty, to często ich rozwiązaniem może być coś niewielkiego i małego, jak np. pocałunek - tłumaczył Sargsyan w rozmowie z Marią Szabłowską.

Aram Mp3 przyznał też, że słyszał piosenkę "My Słowianie" Donatana & Cleo, która w Kopenhadze będzie reprezentowała Polskę. - Jest bardzo taneczna - powiedział. Najbardziej jednak podobały mu się dziewczyny, które wystąpiły w teledysku do utworu.

Donatan & Cleo o swoim występie w Eurowizji >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, pg

Czytaj także

"My, Słowianie" czy "Slavic Girls"? Donatan i Cleo przed Eurowizją

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:52
Wiemy już, że w tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentował duet Donatan i Cleo. Muzycy, których przebój podbił serca internautów, będą gośćmi radiowej Jedynki w najbliższą niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie" na konkurs Eurowizji [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 16:17
Konkurs Eurowizji to największe widowisko muzyczne. Raz w roku transmisję telewizyjną ogląda więcej ludzi niż finał Superbowl, czyli amerykańskiego footbolu. O kulisach imprezy opowiada w "Muzycznej Jedynce" Artur Orzech, dziennikarz muzyczny od lat z nią związany. We wtorek ogłoszono, że w tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentował duet Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donatan i Cleo w finale Eurowizji! "Odczuwamy ciężar odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 08:00
- Zostaliśmy powołani do broni i mamy zamiar godnie reprezentować Polskę, pokazać z jak najciekawszej i najbardziej kolorowej strony nasz folklor - kilka tygodni temu zapewniali w radiowej Jedynce autorzy utworu "My Słowianie". W sobotę 10 maja wykonają go podczas finału Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Krylik: album "Kto za mną stoi" to nowy rozdział w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 19:50
- Dzieci znają mój głos z bajek, niektórzy kojarzą mnie z reklam i koncertów z gwiazdami, ale płyta jest czymś naprawdę moim - powiedział w radiowej Jedynce wokalista i kompozytor Adam Krylik, który wydał ostatnio swój debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katie Melua: marzę o nagraniu płyty w języku gruzińskim

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 16:35
- To musiałby być zupełnie nowy materiał. Gruzińska muzyka ludowa jest tak cudowna, że nie śmiałabym się z nią mierzyć - mówi w radiowej Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń