Monika Lidke zachwyca się życiem w trzech językach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 15:27
- Mam ogromne szczęście do muzyków. Każdy w moim zespole jest nie tylko instrumentalistą, ale także kompozytorem. Doskonale rozumieją więc lidera, wiedzą jak bardzo cenny jest czas i potrafią razem pracować. Trwa to już 7 lat - mówiła w Jedynce Monika Lidke, polska piosenkarka mieszkająca na stałe w Londynie.
Audio
  • Monika Lidke o płycie "If I Was To Describe You" (Muzyczna Jedynka)
Monika Lidke
Monika LidkeFoto: Paweł Kurek/PR

W 1992 roku Monika Lidke wyjechała z Polski na studia językowe do Paryża. Następnie uczyła się śpiewu w Paryskiej Wyższej Szkole Spektaklu. W 2005 roku przeniosła się do Londynu. -  To jazz ściągnął mnie do Londynu, z czego jestem bardzo zadowolona, ponieważ w Londynie właśnie zaczęłam nagrywać płyty, których lubię słuchać - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

W stolicy Anglii Monika Lidke nagrała debiutancką płytę "Waking up to Beauty" i dopiero co wydany album "If I Was To Describe You", który jest intymną afirmacją życia w trzech językach: polskim, angielskim i francuskim. Zaproszenie do współpracy nad nim przyjęło kilku znakomitych gości.

W otwierającym krążek "They Say” pojawia się Janek Gwizdala, wirtuoz gitary basowej o polskich korzeniach. - Kiedy Janek Gwizdala pojawił się w Londynie, pomyślałam, że zaproszę go do współpracy i spróbujemy nagrać ten utwór. To był naprawdę dobry pomysł, bo już w momencie, gdy go nagraliśmy, wiedziałam, że nadaje się on na płytę - wspominała artystka.

Płyta "If I Was To Describe You" do kupienia w sklepie Polskiego Radia >>>

Z kolei w piosence "Tum Tum Song" Monika Lidke śpiewa w duecie z Basią Trzetrzelewską. Być może w przyszłości obie piosenkarki połączą jeszcze siły. - Mam ogromną ochotę współpracować z Basią więcej. Jest ona jednak osobą bardzo zajętą, bardzo dużo podróżuje z koncertami i ma także swoje projekty nagraniowe. Ja na pewno jestem otwarta i jeżeli tylko Basia będzie do dyspozycji, to oczywiście - zapewniała Monika Lidke.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg/tj

Czytaj także

Iwona Kmiecik: w Polsce łatwiej śpiewać niż trenować łyżwiarstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 15:46
- Sport i muzyka ciągle się w moim życiu przeplatały. W końcu nadszedł taki moment, kiedy musiałam wybrać. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie o tyle nie pomogła, że nie było tam pełnowymiarowego toru łyżwiarskiego, a śpiewać można wszędzie - mówiła w radiowej Jedynce Iwona Kmiecik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kondrat: wreszcie jestem w okolicy mojego muzycznego domu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 16:52
- Nigdy dotąd nie miałam chyba takiego komfortu tworzenia i bycia rozumianą przez muzyków, z którymi przyszło mi pracować - mówiła w Jedynce Joanna Kondrat, wokalistka i autorka tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Sadowska: na tej płycie odreagowuję stres, który towarzyszy mi jako reżyserce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 17:45
- Jeśli chodzi o film, to dalej będę chciała zajmować się poważnymi tematami. Natomiast za pomocą muzyki mam zamiar odreagowywać – mówiła w radiowej Jedynce Maria Sadowska w dniu premiery swojej nowej płyty "Jazz na ulicach".
rozwiń zwiń