Grażyna Barszczewska: na planie "Kariery Nikodema Dyzmy" figla spłatała mi... pościel

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 15:11
- Kręciliśmy akurat wnętrza pałacowe w Zaborowie pod Warszawą. Mieszkałam na miejscu, w pięknym apartamencie. W geście sympatii dano mi pościel z koronkami. Pewnego dnia wstaję i pół twarzy mam w mocno odciśniętej koronce - mówiła w Jedynce aktorka.
Audio
  • Grażyna Barszczewska o serialu "Kariera Nikodema Dyzmy", spektaklu "Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej" i swoich płytach (Muzyczna Jedynka)
Jedną z głównych ról w słuchowisku Spotkanie w Paryżu  gra Grażyna Barszczewska .
Jedną z głównych ról w słuchowisku "Spotkanie w Paryżu" gra Grażyna Barszczewska .Foto: Wojciech Kusiński/PR

Jak wspominała, akurat tego dnia w pierwszej kolejności miała mieć scenę miłosną z grającym Nikodema Dyzmę Romanem Wilhelmim. - Zeszłam do charakteryzacji, a tam rozpacz. O zbliżeniach czy półzbliżeniach mojej twarzy nie ma nawet mowy. Musieliśmy szybko zmienić cały plan i dopiero po kilku godzinach scena miłosna mogła być kręcona. Po tej historii poprosiłam o wymianę pościeli - śmiała się w "Muzycznej Jedynce" Grażyna Barszczewska.

Obecnie aktorkę można oglądać w przedstawieniu muzycznym "Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej" w warszawskim Teatrze Ateneum. Tytuł cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności i był wystawiany już 150 razy!

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

- Okazuje się, że nie potrzebujemy tylko dosadnych żartów, ale w cenie jest też zabawa słowem, metafora i żart abstrakcyjny. Na nasze przedstawienie przychodzą widzowie zarówno 18-letni, jak i po 70-tce. Serdecznie zapraszam, bo pod koniec maja "Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej" ponownie będą wystawiane - zachęcała Grażyna Barszczewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której aktorka opowiadała także o swoich doświadczeniach wokalnych.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potrafi zagrać nawet zsiadłe mleko. Jan Peszek, aktor odważny i elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 01:00
- Nie lubię letnich sytuacji. Lubię letnie albo gorące, ekstremalne, bo w nich odbija się człowiek. Przygoda aktorska jest dla mnie ciągle niezwykle pociągająca, bo daje mi możliwość zaglądania w ekstremalne sytuacje ludzkie - mówił aktor i reżyser w Jedynkowym "Spotkaniu z mistrzem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Boczarska: aktualność "Operetki" Gombrowicza jest porażająca

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 13:50
- Magia wielkich tekstów polega na tym, że one nigdy nie tracą na aktualności - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka Magda Boczarska, która wcieliła się w postać Albertynki w "Operetce" Witolda Gombrowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pszoniak: "Dziecko Rosemary" Holland nie jest remakiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 01:00
- Akcja będzie się dziać nie w Nowym Jorku, a w Paryżu - w XVI dzielnicy, która ma bardzo burżuazyjny charakter. Inny niż w filmie Romka Polańskiego będzie też klimat tej opowieści - mówił w radiowej Jedynce aktor, który w miniserialu "Dziecko Rosemary" wciela się w jedną z ról.
rozwiń zwiń