Perfect: zarabiamy na poziomie ogrodnika Rolling Stonesów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 13:00
- Ktoś powiedział, że pieniądze zniszczyły rock’n’rolla bardziej niż alkohol i inne używki. Coś jest na rzeczy. Axel Rose z zespołu Guns N’ Roses od 7 lat nie może się zebrać i ruszyć w trasę, bo może tego dobrobytu jest u niego za dużo. Nam wciąż się chce - mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Markowski.
Audio
  • Grzegorz Markowski i Dariusz Kozakiewicz o nowej płycie Perfectu pt. "DaDaDam" (Muzyczna Jedynka)
Dariusz Kozakiewicz (z tyłu) i Grzegorz Markowski
Dariusz Kozakiewicz (z tyłu) i Grzegorz MarkowskiFoto: Jacek Konecki/PR

Najlepszy dowód na prawdziwość słów lidera Perfectu to płyta "DaDaDam" , która będzie miała premierę 9 czerwca. Znalazło się na niej 11 piosenek i jeden utwór instrumentalny skomponowany przez Dariusza Kozakiewicza. Płytę promuje utwór "Wszystko ma swój czas" , który był niedawno Piosenką dnia Jedynki .

"DaDaDam" - płyta Perfectu, na którą warto było czekać >>>

Choć tytuł singla można by tak interpretować, nie jest to żadna zapowiedź wycofania się Perfectu z działalności muzycznej. - To zwykły przypadek. Jacek Cygan, który jest autorem słów do piosenki "Wszystko ma swój czas", dostał od nas tylko demo, bez choćby szczątków tekstu. Przy przygotowywaniu tego numeru posiłkowaliśmy się jedynie zaśpiewem Da Da Dam. Później uznaliśmy, że może być to fajny tytuł całej płyty - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Dariusz Kozakiewicz , gitarzysta zespołu.

Nowy materiał Perfectu będzie można usłyszeń na żywo już w sobotę 17 maja podczas juwenaliów na stadionie Syrenki w Warszawie.

Nowy materiał Perfect będzie miał okazję zaprezentować na tegorocznej trasie Lata z Radiem.

Jak wysoką temperaturę miał Grzegorz Markowski podczas nagrywania "Autobiografii"? O czym myśli, gdy śpiewa na koncertach? Dlaczego swojej córce dał na imię Patrycja? Posłuchaj nagrania audycji!

Rozmawiał Zbigniew Krajewski .

Płyta "DaDaDam" ukaże się nakładem Polskiego Radia . Już teraz natomiast na stronie sklep.polskieradio.pl nabyć można m.in. reedycje kultowej, pierwszej płyty zespołu Perfect oraz płyty "Perfect Live", a także drugi album z serii reedycji płyt gramofonowych i krążki z gościnnym udziałem zespołu .

Trwa głosowanie na Jedynkową Listę Przebojów Dwudziestopięciolecia . Jedną z propozycji jest piosenka Perfectu pt. "Niepokonani" .

pg/ag

Czytaj także

Lato z Radiem: z "07 zgłoś się" do Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 07:38
- Grzegorz Markowski był wtedy młodym artystą z "Teatru na Targówku". Reżyser serialu, który go znał, zaproponował mu zaśpiewanie wokalizy do motywu muzycznego, który był już gotowy - mówił w Jedynce Piotr Piotrowski, autor książki "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wyda nową płytę Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 12:19
Agencja Muzyczna Polskiego Radia z prawdziwa przyjemnością informuje, że właśnie podpisała kontrakt płytowy z zespołem Perfect. Nowa, długo oczekiwana, studyjna płyta zespołu ukaże się na rynku już 9 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"DaDaDam", czyli płyta Perfect, na jaką warto było czekać

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 13:30
Po czterech latach zespół Perfect powraca z nową studyjną płytą! Album, który ukaże się 9 czerwca, zawiera dwanaście przebojowych kompozycji z doskonałymi tekstami Jacka Cygana, Wojciecha Waglewskiego, Bogdana Loebla, Andrzeja Mogielnickiego i Roberta Gawlińskiego.
rozwiń zwiń