Dyrektor "Mazowsza": w Opolu znów wystąpimy z Donatanem i Cleo

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 08:00
- Cały czas namawiano mnie, by "Mazowsze" zaistniało jakoś inaczej. Udało się to fantastycznie z Donatanem i Cleo, absolutnie nie żałuję, że wysłałem dziewczyny do Kopenhagi - mówił w Jedynce Włodzimierz Izban.
Audio
  • Donatan i Cleo wraz z "Mazowszem" wystąpią w Opolu (Muzyczna Jedynka)
Polska reprezentacja w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Donatanowi i Cleo w utworze My, Słowianie towarzyszą artystki zespołu Mazowsze
Polska reprezentacja w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Donatanowi i Cleo w utworze "My, Słowianie" towarzyszą artystki zespołu "Mazowsze"Foto: Andres Putting (EBU)/eurovision.tv/mat. prasowe

Powrót Polski do Konkursu Piosenki Eurowizji uznawany jest za bardzo udany. Donatan i Cleo z piosenkądotarli do finału i ostatecznie zajęli 14. miejsce.

"Czujemy ciężar odpowiedzialności" - mówili w Jedynce przed konkursem [wideo]>>

Z uwagi na ludowy charakter przeboju "My, Słowianie - We are Slavic", który w Kopenhadze wybrzmiał po polsku i angielsku, wokalistce towarzyszyły trzy artystki z zespołu "Mazowsza": Sylwia Klan, Anna Łapińska i Alesia Turonak. - Myślę, że dla nich to było fajne doświadczenie, dziewczyny zaprezentowały się super profesjonalnie. I to jest dla mnie wielkie wyróżnienie - podkreślał w "Muzycznej Jedynce" dyrektor zespołu.

Maria Szabłowska o finale Eurowizji: polska piosenka ofiarą regulaminu >>

Duet Donatan i Cleo ponownie wystąpi z towarzyszeniem zespołu "Mazowsze" w koncercie SuperJedynek tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. - Mamy również zaszczyt wystąpić w części folkowej. Finał koncertu Folkowo & Kabaretowo to nasz "Furman" - dodał gość Jedynki.

Warto przypomnieć, że okres związany z obchodami jubileuszu 65-lecia działalności - pełen był dla "Mazowsza" wyzwań i nowych doświadczeń. Wraz z Gooralem zespół wystąpił na 19. Przystanku Woodstock , a koncert został wydany na płycie. Projekt spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników festiwalu, internautów i krytyków. Występowali także jako balet w operze w Białymstoku (udział w "Strasznym dworze" - red.), śpiewali na watykańskiej Pasterce, przygotowali premierę "Krakowiaków i górali" , wydali 4 płyty, a na Ukrainie zagrali Mszę Koronacyjną C-dur Mozarta.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/tj)

Czytaj także

Eurowizja 2014. Conchita Wurst triumfuje. Porażka Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 00:27
Mimo ogromnych nadziei, wskazywani jako jedni z faworytów Cleo i Donatan otrzymali w finale konkursu Eurowizji 62 głosy. Zajęli 14. miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska o finale Eurowizji: polska piosenka ofiarą regulaminu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 18:16
- Zastanawiam się, które miejsce zajęłaby Conchita Wurst gdyby zaśpiewała w garniturze, białej koszuli i krawacie bez kobiecych atrybutów - powiedziała w radiowej Jedynce Maria Szabłowska. Reprezentująca Austrię "kobieta z brodą" wygrała 59. edycję festiwalu Eurowizji. Cleo i Donatan z Polski zajęli dopiero 14. miejsce.
rozwiń zwiń