Joanna Dark: musical "Metro" był dla nas trampoliną

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 14:19
- U boku Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy skończyliśmy szkoły teatralne i baletowe - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka. Już 4 czerwca na scenie Teatru Studio Buffo wystąpią pierwsi wykonawcy kultowego musicalu "Metro" w jedynym, niepowtarzalnym spektaklu charytatywnym.
Audio
  • Joanna Dark o musicalu "Metro" i premierze swojej nowej piosenki (Muzyczna Jedynka)
Aktorzy Wojciech Dmochowski i Joanna Dark  podczas jubileuszowego pokazu Metra w 2011 roku
Aktorzy Wojciech Dmochowski i Joanna Dark podczas jubileuszowego pokazu "Metra" w 2011 roku Foto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany chorej członkini z zespołu - Alicji Borkowskiej . - Spektakl został wymyślony jako sposób na zebranie funduszy, by wspomóc naszą przyjaciółkę, która doznała udaru mózgu. Potrzebuje pieniędzy na rehabilitację - wyjaśniła Joanna Dark w radiowej Jedynce.

Musical "Metro" był pierwszym przedstawieniem muzycznym w wolnej Polsce po 1989 roku. Jego reżyserem jest Janusz Józefowicz, a twórcą muzyki Janusz Stokłosa. Broadwayowska wersja musicalu była reklamowana sloganem: "Let freedom sing and dance" (pozwól wolności śpiewać i tańczyć). Joanna Dark wystąpiła w 500 spektaklach nowojorskiego składu "Metra".

Występ 4 czerwca, w rocznicę 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów będzie miał więc dodatkowy, symboliczny wymiar. - Cieszę się, że mogę do państwa dotrzeć. Mam nadzieję, że przyjedziecie ze swoimi dziećmi. Najfajniejsze jest to, że rosną nowe pokolenia, które mają szansę  ten spektakl zobaczyć - mówiła piosenkarka w "Muzycznej Jedynce" .

Próby do przedstawienia ruszają w  przyszłym tygodniu. Jest jeszcze szansa na zdobycie biletów. - Mamy nadzieję, że ten wieczór będzie też dla nas nostalgiczną podróżą w przeszłość, bo oprócz Edyty Górniak i Roberta Janowskiego pojawi się prawie cała ekipa "Metra". Mamy nadzieję zagrać i przetrwać - zapewniła Dark w rozmowie z Marią Szabłowską.

Metro ponownie na scenie Teatru Studio Buffo 4 czerwca 2014 roku o godz. 19:00. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

/

tj/asz

Czytaj także

Katarzyna Groniec: wybrałam Nicka Cave’a pod wpływem mojej córki

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 14:00
- Marianna uwielbia Nicka Cave’a. Siłą rzeczy słucham więc w domu opowieści, że to artysta wszech czasów, cudowny i wspaniały. Dla niej Cave prawdopodobnie jest tym, kim dla mnie Jacques Brel - mówiła w Jedynce piosenkarka i aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka, Strug i Leśmian na jednej płycie. "To najpiękniejsze erotyki polskiej literatury"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 06:15
- To jest pisarz wiecznotrwały! Leśmian jest myślicielem, teozofem niezwykle przewrotnym. Jego teksty to bardzo ciekawe połączenia i przesunięcia, gdzieś między teologią a erotyką - mówił w Jedynce Adam Strug.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider Kobranocki: nigdy nie powiem, że za komuny było lepiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 15:00
- Język mi raczej odpadnie - przyznał w radiowej Jedynce Andrzej "Kobra" Kraiński. Dwa utwory legendarnej polskiej grupy rockowej znalazły się na składankowej płycie "25 x Wolność" wydanej w związku 25. rocznicą wyborów 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor "Mazowsza": w Opolu znów wystąpimy z Donatanem i Cleo

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 08:00
- Cały czas namawiano mnie, by "Mazowsze" zaistniało jakoś inaczej. Udało się to fantastycznie z Donatanem i Cleo, absolutnie nie żałuję, że wysłałem dziewczyny do Kopenhagi - mówił w Jedynce Włodzimierz Izban.
rozwiń zwiń