Stan Borys: płytę "Ikona" miałem bardzo długo w sercu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:59
- Znajdują się na niej nowe piosenki, jak również moje dawne kompozycje we współczesnych aranżacjach - powiedział muzyk, który po 30 latach milczenia wydał w Polsce nowy album.
Audio
Stan Borys w studiu Jedynki
Stan Borys w studiu JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Na krążku "Ikona" znalazło się 11 piosenek. Część z nich to klasyki Stana Borysa w nowych, "urockowionych" wersjach, część stanowią natomiast zupełnie nowe utwory. Należy do nich m.in. miłosne wyznanie na rockową nutę pt. "Stokrocie", które promuje wydawnictwo.

Stan Borys zapewniał w "Muzycznej Jedynce", że "Ikona" jest ogromnym skokiem w jego twórczości. Jest dla tych, którzy bardziej cenią muzykę niż łomot. - Pomiędzy duchowymi sprawami, które przekazuję w piosenkach, album daje też trochę radości - powiedział.

Jego zdaniem płyta powinna się spodobać wszystkim tym, którzy lubią stare rzeczy, ale również marzą, by usłyszeć coś nowego. - Jestem w takim klimacie i tak to przekazuje. Trzeba dorastać do czasów, w których żyjemy. Czasy są piękne. Trzeba czerpać z tego, co jest nowe - wyjaśniła artysta w rozmowie z Pawłem Sztompke .

Oficjalna premiera albumu z udziałem Stana Borysa będzie miała miejsce we wtorek 27 maja o godz: 19.00 w warszawskiej Hard Rock Cafe. Zaprezentowany zostanie m.in. teledysk do piosenki "Stokrocie", który zrealizowano w Kalifornii.

Stan Borys wystąpi też w tym roku na festiwalu w Opolu podczas koncertu 25 lat! Wolność - kocham i rozumiem! Jak zapewniał, nie zabraknie na nim jego piosenki pt. "Jaskółka".

Opole 2014 z radiową Jedynką >>>

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

/

tj, gs

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole 2014 Stan Borys
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider Kobranocki: nigdy nie powiem, że za komuny było lepiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 15:00
- Język mi raczej odpadnie - przyznał w radiowej Jedynce Andrzej "Kobra" Kraiński. Dwa utwory legendarnej polskiej grupy rockowej znalazły się na składankowej płycie "25 x Wolność" wydanej w związku 25. rocznicą wyborów 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor "Mazowsza": w Opolu znów wystąpimy z Donatanem i Cleo

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 08:00
- Cały czas namawiano mnie, by "Mazowsze" zaistniało jakoś inaczej. Udało się to fantastycznie z Donatanem i Cleo, absolutnie nie żałuję, że wysłałem dziewczyny do Kopenhagi - mówił w Jedynce Włodzimierz Izban.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Cygan & Rynkowski tworzy już 25 lat! "Jestem jego najwierniejszą żoną"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 16:50
Tak o autorze tekstów Jacku Cyganie mówi wokalista Ryszard Rynkowski. I choć ich współpraca artystyczna rozpoczęła się od słów "Wypijmy za błędy", to po 25 latach mogą mówić jedynie o sukcesach. W muzyce i w przyjaźni.
rozwiń zwiń