Natalia Sikora w hołdzie Jimiemu Hendrixowi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 17:56
- Miałam wiele obaw, pracując nad tą płytą. Jednak dzięki moim fanom i wszystkim ludziom, których spotykam, głęboko wierzę, że słuchaczom jest potrzebne coś, co ma siłę rozdarcia - mówiła w radiowej Jedynce Natalia Sikora, która wydała właśnie album "BWB Experience".
Audio
  • Natalia Sikora opowiada o swojej nowej płycie "BWB Experience" (Muzyczna Jedynka)
Natalia Sikora
Natalia SikoraFoto: Wojciech Kusiński/PR

Natalia Sikora znana jest z kilku działań muzycznych. Oprócz solowego projektu zaangażowana była w Sikora Proniuk Duo oraz zespół Mięśnie. - Przedsięwzięcia te różnią się przede wszystkim składem muzycznym - powiedziała artystka. - Mięśnie są autorskim światem Jacka Belera, który je założył, jest mózgiem tego zespołu i pisze teksty do piosenek, i Radka Rutkowskiego, który jest tam basistą i zajmuje się stroną muzyczną. W duecie z Piotrkiem Proniukiem udało nam się wydać "Absurdustra - próba Norwida " w Teatrze Polskiego Radia, po czym od razu zabraliśmy się za "BWB Experience" - opowiadała.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

- Piotrek Proniuk jest ojcem muzyki, ja odpowiadam za warstwę literacką płyty. Są tu też swego rodzaju desery od Jacka Belera - mówiła Natalia Sikora. - Przez trzy lata pracy nad "BWB" układałam z zespołem puzzle, cytując pewną klasę i fason muzyki z lat 60. i 70., która była niebywale nośna i zarażała tą nośnością tysiące ludzi. Ta muzyka była szczera i miała wielki potencjał. To wszystko staraliśmy się zawrzeć na naszym albumie - dodała.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Artystka w ostatnim czasie nie występowała na koncertach, ale w ubiegłym sezonie zauważyła pewną rzecz, która łączy jej publiczność. - Ci, których zagarnia to, co tworzę, nie są ludźmi, których bawi banał. To ludzie, którzy potrzebują czegoś, co ich zmusi nie tyle do myślenia, co do przeżycia, do oddania części duszy na rzecz słuchania jakiegoś materiału. Mam nadzieję, że ludziom pomaga to, co tworzę wspólnie z innymi muzykami, bo między innymi po to właśnie to robię - wyznała.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

mc, pg


 

Czytaj także

Natalia Sikora: poczuwam się do zadania, by rozrywać i prowokować

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 16:09
- Super, że temu co robię nie towarzyszy obojętność, a emocje. Poczuwam się do zadania, by prowokować do analiz i przemyśleń - mówiła Natalia Sikora w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hey Joe" na tysiące gitar - Rekord Guinnessa pobity... w kapturach!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 18:00
1 maja we Wrocławiu zagrała ponownie największa gitarowa orkiestra świata. 7344 muzyków podczas Thanks Jimi Festival ustanowiły nowy Rekord Guinnessa we wspólnym graniu piosenki "Hey Joe". Nie powstrzymała ich nawet ulewa!
rozwiń zwiń