"Pół wieku człowieku" - Krzysztof Krawczyk z dystansem o swojej karierze

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:50
- Ta płyta w różny sposób opowiada o ostatnich 50 latach, które spędziłem na scenie. Obok utworu reggae jest tu więc np. utwór romantyczny albo taki, który opowiada o talencie kulinarnym mojej żony - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Krawczyk.
Audio
  • Krzysztof Krawczyk o płycie "Pół wieku człowieku" (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Album "Pół wieku człowieku" pojawił się w sklepach we wtorek 27 maja. Wypełnia go 17 premierowych piosenek. Krzysztof Krawczyk nagrał je z okazji jubileuszu 50-lecia swojej pracy artystycznej. Od zeszłego roku trwa również trasa koncertowa artysty, w ramach której wystąpił już około 15 razy.

- Bogu i ludziom chwała, że jest dla kogo grać. Dla mnie jest to rodzaj terapii, bo na scenę wychodzę zdenerwowany i zmęczony, a schodzę szczęśliwy - podkreślał w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Krawczyk.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>


Gdy 27 lat temu piosenkarz zdecydował się wrócić do Polski z USA, z popularnością było znacznie gorzej. - W jednym z miasteczek w domu kultury z salą na 400 miejsc, organizator liczył, że wyprzedane zostaną wszystkie bilety na moje dwa koncerty. Tymczasem sprzedało się zaledwie 30 sztuk i później ledwo starczyło nam na benzynę. Zorientowaliśmy się, że po tej 9-letniej przerwie brakuje nam nowych piosenek - wspominał Krzysztof Krawczyk.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Gość radiowej Jedynki absolutnie nie żałuje jednak decyzji o powrocie. - Jestem szczęśliwszy niż byłem, bo moje życie nabrało wreszcie sensu w sferze pozazawodowej. Byłem poligamistą, a teraz jestem z jedną, cudowną kobietą: moją żoną Ewą. Tak jest mi zdecydowanie lepiej - podkreślał artysta.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

pg/mk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk: pierwszy zauważył mnie Ryszard Poznakowski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 16:03
Kto wie, czy Krzysztof Krawczyk kiedykolwiek zdecydowałby się na karierę wokalną, gdyby nie rok 1968 i piosenka "Byłaś tu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tej piosenki Krzysztof Krawczyk już nie zaśpiewa

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 17:00
Utwór "To co dał nam świat" powstał tuż przed śmiercią Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu w 1980 roku. Także inne tragiczne wydarzenia sprawiły, że wykonanie tej piosenki stało się zbyt trudne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk: mój przyjaciel Goran Bregović…

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 20:30
- Wybrał mnie do nagrania wspólnej płyty, bo jak twierdził mam bałkański zaśpiew - przyznał bohater kolejnego cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" Krzysztof Krawczyk.
rozwiń zwiń